×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. aprīlis, 2012
Drukāt

Eiropas «pirāti» spriež par sadarbību


Negaidītie Pirātu partijas panākumi Vācijā iedvesmojuši viņu kolēģus arī citās Eiropas valstīs, un nedēļas nogalē “pirāti” no 20 valstīm pulcējās Prāgā, lai stiprinātu savstarpējo sadarbību. “Pirātu” programmā pieprasīta jaunu demokrātijas un pilsoņu līdzdalības formu ieviešana, pielāgojoties digitālajam laikmetam.

Sanāksmes dalībnieki dalījās savā nacionālajā pieredzē, kā arī pārrunāja iespējas veidot Eiropas mēroga kustību. Izskanēja arī ideja par visas Eiropas Pirātu partijas (PPEU) dibināšanu, kas pēc tam varētu veidot savu frakciju Eiropas Parlamentā (EP). Kongresa rīkotāji paziņojuši, ka saiets Prāgā bijis iecerēts kā “pirmais solis programmas saskaņošanai pirms 2014. gada EP vēlēšanām”.

Prāgas kongresā Pirātu starptautiskajā apvienībā tika uzņemti Grieķijas, Tunisijas, Horvātijas un vēl sešu valstu “pirāti”. Šobrīd “pirātu” kustības priekšgalā izvirzījies Vācijas atzars, kurš pēdējā laikā guvis ievērojamus panākumus federālo zemju vēlēšanās. Vācijas Pirātu partijā ir 25 000 biedru, bet vēlētāju vidū viņu atbalstītāju skaits pārsniedzis desmit procentus, pirātiem apsteidzot zaļos un kļūstot par trešo ietekmīgāko partiju valstī.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+