×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. novembris, 2014
Drukāt

Eiropas prezidentūras kultūras programmu atklās ar divām izstādēm Beļģijā (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar divām mākslas izstādēm Beļģijā novembra beigās tiks atklāta Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programma ārvalstīs, portālam LA.lv pavēstīja Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta Prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas departamenta projektu koordinatore Rita Lūse.

19. novembrī Ljēžas mākslas muzejā (Musée des Beaux-Arts de Liege) atklās izstādi “Iespaidi un paralēles. Beļģu un latviešu glezniecība no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Ljēžas Mākslas muzeja kolekcijām”, savukārt no 21. novembra Jankeleviča muzejā (Musée Ianchelevici) Laluvjērā būs apskatāma izstāde “Iespaidi un paralēles. Laluvjēra-Rīga”.

Variējot pērn Mākslas muzejā “Rīgas Birža” aplūkojamo izstādi “Iespaidi un paralēles. Beļģu un latviešu glezniecība no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas. 20. gadsimta pirmā puse”, Rīgā rādītajai beļģu un latviešu glezniecības izlasei Ljēžā pievienosies arī Ljēžas Mākslas muzeja kolekcijas darbi.” Tas būs pārsteigums beļģu skatītājiem, kuri bieži vien nenojauš par abu valstu mākslas saskares punktiem,” norādīja Lūse.

Savukārt Jankeleviča muzejā Laluvjērā sastapsies valoņu mākslinieku grupas “Nervia” gleznotāju darbi no abu sadarbības partneru kolekcijām. Vienlaikus dialogā ar beļģu mākslas klasiku būs apskatāmi latviešu laikmetīgās mākslas pārstāvju – Kriša Salmaņa, Viļņa Zābera, Monikas Pormales, Kristīnes Kursišas, Andreja Granta un citu – darbi. Izstādes atklāšanā piedalīsies un savās atziņās par šo jautājumu dalīsies mākslinieki Andris Eglītis, Ivars Drulle un Kristaps Ģelzis.

20. gadsimta 20. gadu nogalē Latvijas mākslā iestrāvoja beļģu ietekme, kas pieņēmās spēkā 30. gados, izraisot “beļģu modi” vietējā glezniecībā. Arī gadsimtu vēlāk beļģu kultūras klātbūtne latviešu mākslā nav zudusi, jo daudzi mākslinieki dodas mācīties, strādāt un dzīvot uz Beļģiju. Tā piemēram, izstādē būs apskatāmi Ievas Epneres darbi – māksliniece ir studējusi Augstākajā mākslas institūtā Ģentē un strādājusi “Contretype” mākslinieku rezidencē Briselē.

Pirms izstādes atklāšanas Ljēžas mākslas muzejā 19.novembrī ar priekšlasījumu “Eiropa – cīņas arēna vai mūsu kopējās mājas” uzstāsies eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, savukārt referātu “Latvija – no tautas atdzimšanas līdz Eiropai” lasīs Ljēžas Universitātes profesors Fransiss Balass (Francis Balace).

Izstāde Ljēžā būs apskatāma līdz 2015. gada 1. februārim, savukārt Laluvjērā – līdz 8. februārim. Abas izstādes ir Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Ljēžas mākslas muzeja, Jankeleviča muzeja, Latvijas vēstniecības Beļģijā un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta sadarbības projekts.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. … Vai tomer nav laiks novertet dazu neatbilstigu cilveku darbibu valsts parstavibas darbos … un varbut vel vecas nomenaklaturas makslinieku mafijas iespaidu, saiklus un darbibu reiz neizbeigsim pec 20 gadu paciesanas …

    … Sada tautas kulturas un miesas samakslota un izsmejosas pornografija ir nepienemama !!!!

    … Kur skatas un ka so lietu izvertes KM !!!???

  2. … ARPRATS .. !!!!

    … Vai tiesam sada ‘TAUTU MEITAS PARODIJA’ … un sads senas tautas rakstu mantojuma diletantisks sakroplojums tiks izlietots … !!!!

    … Kas to dara un kadiem merkiem … !

Draugiem Facebook Twitter Google+