×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. septembris, 2014
Drukāt

Eiropas putnu vērošanas dienās varēs doties ekskursijās un darināt putnu būrus

LETALETA

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB), Latvijas Vides aizsardzības fonds un Dabas aizsardzības pārvalde nākamās nedēļas nogalē, 4. un 5.oktobrī, aicina visus interesentus piedalīties Eiropas putnu vērošanas dienās “EuroBirdwatch14”.

Interesentiem šoruden būs iespēja piedalīties 25 bezmaksas pasākumos – 21 putnu vērošanas ekskursijā un četrās putnu barotavu, būrīšu un radošajās darbnīcās, liecina LOB informācija.

Putnu vērošana notiks Ķemeru nacionālajā parkā, Sātiņu zivju dīķos Saldus novadā, Rīgā, Kolkas ragā, Valmieras un Burtnieku ezera apkārtnē, Papes ezera dabas parkā, Litenē, Rāznas nacionālajā parkā un citviet.

LOB klāsta, ka tuvāko nedēļu laikā miljoniem putnu pametīs Eiropu, lai dotos uz savām ziemošanas vietām Āfrikā. “Mums tas nozīmē tūkstošiem putnu baru, kas laidīsies pāri Latvijai,” klāsta organizācijā.

Vienlaikus putnu pētnieki atzīmē, ka lielākā daļa migrējošo putnu to ligzdošanas un ziemošanas, kā arī atpūtas vietās migrācijas laikā ir apdraudēti gan piemērotu vietu trūkuma, gan klimata pārmaiņu dēļ.

“Šādi pasākumi kā “EuroBirdwatch14″ palīdz sabiedrībai apzināties dabas brīnuma – putnu migrācijas – skaistumu un izprast migrējošo putnu vajadzības ligzdošanas, migrācijas atpūtas un ziemošanas vietās,” uzsver LOB.

Eiropas Putnu vērošanas dienas ir ikgadējs pasākums, kas ietver simtiem aktivitāšu dažādās valstīs. Putnu novērošanas vietās novērotie putni, kā arī cilvēku skaits, kas piedalījies pasākumā, tiek saskaitīti un nacionālās organizācijas sniedz par tiem informāciju Eiropas centram, kas šogad atrodas Luksemburgā.

Iepriekšējā gadā Eiropas Putnu vērošanas dienu ietvaros teju 20 000 cilvēku no 30 valstīm vienas nedēļas nogales laikā saskaitīja 2 394 855 putnus. Savukārt Latvijā vairāk nekā 500 dalībnieku kopā reģistrēja 58 363 putnus no 152 sugām.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.7
Alūksne +10.4
Daugavpils +10.6
Saldus +11.2
Liepāja +13.5
Jelgava +11.9
Ventspils +14.1
Limbaži +10
Madona +10.1
Rēzekne +10.3
Draugiem Facebook Twitter Google+