×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Eiropas Savienība aizliedz importu no Krimas un Sevastopoles

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Eiropas Savienība (ES) no trešdienas aizliegusi importu no Krimas un Sevastopoles, tādējādi reaģējot uz Krievijas īstenoto Krimas aneksiju, liecina šīs nedēļas sākumā panākta ES ārlietu ministru vienošanās.

“Sākot ar 25.jūniju preces, kuru izcelsmes vieta ir Krima un Sevastopole, vairs netiks importētas Eiropas Savienībā,” teikts ministru paziņojumā.

Imports no Krimas tikšot pieļauts vien gadījumos, ja attiecīgās preces būs sertificējusi Ukrainas valdība.
Ministri arī kārtējo reizi uzsver, ka ES nekad neatzīs Krievijas īstenoto nelegālo Krimas aneksiju.

Kā vēstīts, maija vidū ES ārlietu ministri pastiprināja sankcijas, kas noteiktas Ukrainas krīzes dēļ, sankciju sarakstu papildinot vēl ar 13 personu un divu Krimas uzņēmumu vārdiem.

Kopumā ES sankcijas, kas noteiktas, reaģējot uz satraucošo krīzi Ukrainā, vērstas pret 61 personu.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki kopš aprīļa vidus Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+