Ekonomika
Bizness

Eiropas Savienībā beidz piemērot viesabonēšanas maksu 0

Foto-LETA/AFP

Ceturtdien, 15. jūnijā, Eiropas Savienībā beigs piemērot viesabonēšanas maksu.

Tas nozīmē, ka iedzīvotāji, kas ceļo pa Eiropas Savienību, varēs zvanīt, sūtīt īsziņas un lietot datus mobilajās ierīcēs par tādām pašām cenām, kādas tie maksā, esot mājās.

“Eiropas Savienība tiecas saliedēt iedzīvotājus un padarīt viņu dzīvi vieglāku. Viesabonēšanas maksas atcelšana ir īsts Eiropas veiksmes stāsts,” dienu pirms jaunās kārtības uzsvērušas ES amatpersonas.

Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Antonio Tajāni, Eiropas Savienības Padomes prezidentvalsts Maltas premjerministra Džozefa Muskata un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera kopīgajā paziņojumā norādīts, ka pēdējos 10 gadus iestādes smagi strādājušas, lai ar kopīgiem spēkiem risinātu šo tirgus nepilnību.

“Ikreiz, kad ES iedzīvotāji devās ārpus savas valsts — brīvdienās, strādāt, studēt vai vienkārši uz pāris dienām paceļot — viņi baidījās pilnvērtīgi izmantot mobilos telefonus, jo zināja, ka viesabonēšanas maksu dēļ pēc atgriešanās mājās būs jāmaksā liels mobilo pakalpojumu rēķins. Tagad viesabonēšanas maksas kļūs par vēsturi. No rītdienas, ceļojot pa ES, mobilos pakalpojumus varēsiet izmantot par to pašu cenu, kādu maksājat mājās,” viņi uzsver. Amatpersonas ir gandarītas, ka ES ir izbeigusi nesamērīgi augstos viesabonēšanas tarifus.

Līdztekus ES ir izdevies panākt līdzsvaru starp viesabonēšanas maksu atcelšanu un to, ka vietējo mobilo pakalpojumu plāni saglabā konkurētspējīgas un pievilcīgas cenas. Operatoriem bija doti divi gadi, lai sagatavotos viesabonēšanas maksu atcelšanai.

Viesabonēšanas maksu atcelšana ir ES digitālā vienotā tirgus stūrakmens un nākamais solis pretī vienotai un ilgtspējīgai Eiropas digitālajai sabiedrībai, kas atvērta visiem iedzīvotājiem.

LA.lv