×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
23. jūlijs, 2015
Drukāt

Eiropas Savienība pārskaita Ukrainai 600 miljonus eiro lielu palīdzību (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kara dēļ Ukrainas austrumos esošā Luhanskas apgabala viena no ogļraktuvēm jau teju gadu nestrādā. Valsts savulaik rūpnieciski attīstītajos austrumu apgabalos tagad valda liels bezdarbs, kas smagi ietekmējis valsts kopējo finanšu sektoru un palielinājis bezdarba līmeni.

Eiropas Komisija (EK) kara plosītajai un valsts finanšu bankrota apdraudētajai Ukrainai šonedēļ pārskaitījusi 600 miljonu eiro lielu finansiālo palīdzību.

Kā ziņo Vācijas žurnāla “Der Spiegel” interneta versija, tas ir pirmais maksājums jaunajā ES palīdzības programmā Ukrainai. Kopumā tajā Ukrainai paredzēti 1,8 miljardi eiro.

Tuvāko mēnešu laikā EK paredzējusi pārskaitīt Ukrainai atlikušos 1,2 miljardus eiro. Kad tas notiks, būs atkarīgs no tā, vai tiks īstenotas ekonomiskās un strukturālās reformas Ukrainā, par kurām vienojušās abas puses.

“Pašreizējais maksājums atspoguļo Eiropas Savienības apņemšanos stāvēt līdzās Ukrainai šajos grūtajos laikos,” sacījis EK viceprezidents Valdis Dombrovskis. Pārskaitītajai naudai jābūt par atbalstu Ukrainas valdības uzsāktajam drosmīgajam reformu kursam.

Puse no Ukrainai piešķirtajiem līdzekļiem nāk no ES kopējā budžeta, un Ukrainai tie tiek piedāvāti kā vidēja termiņa aizdevums. ES jau iepriekš – 2010. gadā un pērn -, ir veikusi maksājumus Ukrainai kopumā 1,61 eiro apmērā.

Ukrainai piešķirtie līdzekļi var tikt izmantoti, lai segtu steidzamas finansiālās vajadzības un palīdzētu valsts ekonomiskajā stabilizācijā. Tajā pat laikā ES vēlas, lai Ukrainas valdība īstenotu reformas enerģētikas un finanšu sektoros, kā arī sociālajā sistēmā.

Kopš Krievijas atbalstīto teroristu uzsāktās karadarbības pret Ukrainas likumīgajiem spēkiem, to apdraud finansiālais bankrots. Prokrieviskie kaujinieki savā kontrolē pārņēmuši Ukrainai būtiskas rūpniecības teritorijas.

Arī Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) pērn piešķīra Kijevai finansiālo palīdzību. Nesen SVF izrādījis bažas par Ukrainas plānotajiem likumiem pensiju un enerģētikas jomās, kuri esot pretrunā ar panāktajām vienošanām un apdraudot nospraustos budžeta mērķus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. vares karot vel kādu laiciņu bez bēdu

  2. Bet Krievijai/PSRS — pliku pakaļu !

Draugiem Facebook Twitter Google+