×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. februāris, 2014
Drukāt

Eiropas sievietes joprojām divus mēnešus gadā strādā par velti (4)

Ilustrācija - EK pārstāvniecībaIlustrācija - EK pārstāvniecība

Sievietes Eiropā joprojām strādā 59 dienas gadā “par velti”, liecina Eiropas Komisijas šodien publiskotie jaunākie dati.

Vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirība (visā ekonomikā konstatētā vidējā atšķirība starp sieviešu un vīriešu saņemto darba samaksu par vienu stundu) pēdējos gados gandrīz nav mainījusies un paliek apmēram 16 % līmenī (tā ir 16,4 %, proti, tāpat kā pirms gada).

Tāpēc jau otro gadu Eiropā 28. februārī atzīmē vienlīdzīgas samaksas dienu, portālu “LA.lv” informēja EK pārstāvniecības Latvijā preses nodaļā. Šis ES mēroga pasākums iezīmē jaunajā kalendārajā gadā to dienu, no kuras sievietes patiešām sāk saņemt atalgojumu par savu darbu.

Tas nozīmē, ka sievietes šobrīd gadā strādā 59 dienas “par velti”, līdz viņas ir nopelnījušas tikpat daudz, cik vīrieši.

Šī ir ceturtā reize, kad Eiropas līmenī tiek atzīmēta vienlīdzīgas darba samaksas diena – Komisija to uzsāka 2011. gada 5. martā , otro reizi šī diena tika atzīmēta 2012. gada 2. martā un trešo reizi – 2013. gada 28. februārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Feminisms ir kultūrmarksistu radīta noziedzīga sistēma, kas balstās uz
    meliem un nekaunību

  2. Polītkorektie fanātiķi grib izraisīt vēl lielāku konfliktu starp vīriešiem un sievietēm. Kamēr baltās plēšas ar vīriešiem par naudu, tikmēr Eiropas musulmanietes dzemdē bērnus, kas nākotnē pārņems Eiropu.

  3. ha, te ir interesanta korelācija, jo zemāks dzīves līmenis, jo mazāka ir šī starpība….

  4. tām feministēm joprojām nav pielecis, ka darba devējs algu maksā nevis par darba vietā pavadītajām stundām, bet gan par padarīto darbu…

Draugiem Facebook Twitter Google+