×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. marts, 2016
Drukāt

Franks Gordons: Eiropas sirds nāvinieku tēmēklī (14)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Jā, Brisele ir Eiropas sirds – un ne tikai kā Eiropas Savienības vadības un Eiropas Parlamenta “sēdeklis”, ne tikai kā NATO štāba miteklis, bet arī kā vieta, kur gan arhitektūra, gan, var teikt, gaume atplaiksnī Rietumu civilizācijas šķautnes: gotiku, renesansi, apgaismības gadsimtu, 19. gs. romantismu un 20. gs. modernismu.

Bet tai pašai Briselei, kur 22. martā nogranda sprādzieni lidostā un metro stacijā, ir sava visai tumšā (tiešā un pārnestā nozīmē) ēnas puse: netālu no minētās metro stacijas plešas pamatīgi nolaists dzīvojamo namu kvartāls, kas nu jau kuro gadu ir nešpetnāko islāmistu džihādistu perēklis, ar kuru šajā ziņā varot sacensties tikai Gēteborga Zviedrijā: tur slēpās, slēpjas un “asina zobus” gados jauni musulmaņi, kuri te dzimuši, auguši, mošejās klausījušies musinošus sprediķus un dodas uz t. s. Islāma valsts kaujinieku bāzēm Irākā un Sīrijā un arī mēro netālo ceļu uz Parīzi, kur pērn prata slepkavot un spridzināties gan janvārī, gan novembrī. Tie nav tagadējie migranti no lielajiem bēgļu viļņiem, kas šļācas pāri Eiropai kopš pērnās vasaras un vēl nav norimuši.

Mūsdienu Eiropas patiesais bieds ir cilvēki, kuru angliskais apzīmējums – “suicide bombers” (pašnāvnieki spridzinātāji) – man šķiet ne visai precīzs: ne jau visi paši spridzinās, bet šos “pašnāvniekus” musina un apmāca, veido plaši sazarotu šūniņu tīklu un šos terora aktus rūpīgi plāno. Tāpēc precīzs un trāpīgs man šķiet termins NĀVINIEKI, jo t. s. Islāma valsts ideoloģija ir īsts nāves kults: nogalināt pēc iespējas vairāk “neticīgo” un šim nolūkam pašiem ziedoties, uzspridzinot sevi un rast “viņsaules laimību” paradīzē ar vai bez šķīstām jaunavām.

Viņu asinsdarbus nevar piedot, bet viņu motīvus var censties uzminēt un saprast. Taču viens neparasts un reizē zīmīgs gadījums mani, loģiskās kategorijās domājošu cilvēku, mulsina un tirdī: tie ir divi dvīņu­brāļi – Kevins un Marks no Vācijas. Viņi uzauga kristīgā ģimenē, pēc paskata “āriski bālģīmji”, vācieši kā no bilžu grāmatas. Un pēkšņi mēs viņus abus redzam kādā “Islāma valsts” videoklipā: aiz viņiem izkārts melnais ISIS karogs, vienam rokā Korāns, otrais pamācoši izslej rādītāja pirkstu, un teksts vēstī, ka šie vācu puiši attēloti brīdī pirms došanās pildīt uzdevumu – Allāha vārdā uzspridzināties, nogalinot islāma ienaidniekus. Nav teikts – vīriešus, sievietes, mazgadīgos. Kas lika šiem kristīgajiem vāciešiem iegriezties tuvējā mošejā (šajā pilsētā mīt turku viesstrādnieki) un pievērsties tik drausmīgam islāma paveidam? Kurš psihoanalītiķis man to paskaidros?

Un te nu jāsaka kāds ne visai mīļš vārds par Krievijas Federācijas prezidentu jeb “galvu” Vladimiru Putinu. Viņš sakās esam gauži norūpējies par ISIS nolūkiem – musināt Krievijas islāmicīgos uz dumpi, izvērst graujošu darbību Centrāl­āzijas pēcpadomju jaunvalstīs. Taču Centrālāzijā Putinu vairāk biedē kas cits: Ķīnai izdevies manāmi mazināt Krievijas ietekmi Kazahstānā, Kirgizstānā, Tadžikistānā.

Tas, ka Eiropas sirds ir nāvinieku tēmēklī, Putinu īpaši neuztrauc. Tieši otrādi: jo vairāk tiek satricināti Eiropas Savienības pamati, jo vieglāk Kremlim savervēt sev simpatizējošos, teiksim, Budapeštā vai Bratislavā.

Pērn – Parīze, 22. martā Brisele, un kādā no ISIS manifestiem bija rakstīts: “Nākamā – Roma”…

(Raksts publicēts avīzē “Laiks”/”Brīvā Latvija”)

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. spricējošais runcis Atbildēt

  Pastāv viedoklis,ka islamistu lietpratēji atrod cilvēkus ar ielaistu smagu depresiju.Šāda depresija parasti beidzas ar suicīdu.Tādā gadījumā atliek tikai ievirzīt depresiju ”vēlamajā”gultnē un piemeklēt attiecīgo pašnāvības veidu.Personas,kurām depresijas nav apstrādei nepakļaujas.Atklāts paliek jautājums var depresiju var kādā veidā izprovocēt.Ar medikamentiem vai narkotikām.

 2. Kas lika šiem kristīgajiem vāciešiem iegriezties tuvējā mošejā (šajā pilsētā mīt turku viesstrādnieki) un pievērsties tik drausmīgam islāma paveidam? Kurš psihoanalītiķis man to paskaidros?
  TOLERANCES UN KOSMOPOLĪTISMA PROPAGANDA NO BĒRNA KĀJAS, JA TEV PAŠAM TAS NAV SKAIDRS, GORDONIŅ !!!

 3. Paskatījos krieva Solovjova pusnakts raidījumu un tajā VARENI LIELĪJĀS ŽIRINOVSKIS,, MOROZOVS, UN VIENS AR SIRMU GALVU, JA RIETUMI NELAIDĪS SAVĀS DROŠĪBAS INSTITŪCIJĀS, TAD EIROPA DEGS TERORISMA LIESMĀS. Islāma valstu karotāju rindās esot 5000 no krievijas. Tā bija atzīšanās, ka ar saviem specdienestiem NEPASTARPINĀTI, tiek veiktas KAITNIECISKAS DARBĪBAS. Gordona kungs, caur Izraēlas specdienestiem uzzināt, kā tur ir.

 4. Nav tiesa,ka islāmticīgie jelkad asimilēsies Rietumeiropas tautās.Lai arī cik viņu paaudzes mēģinātu kļūt par eiropiešiem un tiktu barotas eiropeiski,viņu galvās vienmēr paliks romantiskā austrumu,kišlaku un pustuksnešu burvība.Ir jāpārraksta likumi,lai viņiem apgrūtinātu Eiropas valstu pilsonības iegūšanu.Tad pēc smagiem likumpārkāpumiem tos varētu deportēt uz mājām,kuras tie pametuši un no kurām tie jelkad ieceļojuši.

 5. Par vācu puišiem tiešām grūti izskaidrot, tāpat kā par kādreizējo latviešu komponistu I. Kalniņu, kas vecuma galā iesvētījies islāmā. Cerams, ka nesāks skraidīt ar bumbu somā, bet ko par tādiem var zināt.

  • Par I. Kalniņu – Izskaidrojumu varētu meklēt Daiņa Īvāna izteikumos (no sarunas ar pēdējo čekas priekšvieku), uz jautājumu vai Tautas frontē daudz stukaču, atbilde:Tēvzemiešos vairāk.

 6. ................... Atbildēt

  izķeriet dīkdieņus un nekauņas un nebūs terora. Čangaļu kontrabanda tāds pats terors-ekonomisks……..

 7. ................. Atbildēt

  kāda -isma valsts! ? ,
  TAS IR ‘visu zemju proletārieši apvienojieties’, nu-apvienojās. Tie ir. šarikovu bari, kas NESTRĀDĀ NEVIENAI VALSTIJ par labu, putins domā, ka viņam par labu, bet tieši tie iznīcina krieviju…..
  valstij noder TIKAI GODĪGI GUDRI CILVĒKI, nedrīkst selekcionēt patoloģiju
  nevienu valsti nevar uzcelt uz noziedzību, psrs vergu valsts jau sabruka, ko vēl grib pierādīt?????????????

 8. Jājautā – kad ES smadzenes sapratīs, ka radikālie elementi ir ātri izsūtāmi uz savām izcelsmes zemēm un otrā gadījumā ieslogāmi lidzīgā Gumantanāmo cietumā. Jā bļaus labi finasētie no austrumiem cilvēktiesību aizstāji ( senāk bļāva miera kustības dalībnieki ar līdzīgu finansējumu )…
  Ir jāsaprot – no kurienes tas nāk un kas ļoti profesionāli vada – tas jau kā piemērs uzbrukums Jānim- Pāvilam II , kuru veica ”turks” . Turks pēdiņās, jo ne jau pats to iedomājš , ne varēja, ne plānoja…
  Jā – lielākā problēma ir paši džihadistu politiskie balsti ES, kuri nepieļauj likumus , kuri atkal likumīgi nepieļauj ātri darboties…

 9. izbeigt intervenci Atbildēt

  Pat nelasu šī autora domas, jo neatzīstu viņu. Bet par imigrācijas plānu – tā realizācija ir jāpārtrauc.
  Un nav ko apsaukāt musulmaņus.
  Vienkārsi jabeidz ir karot. Arvalstu intervence tur nav pieļaujama.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+