×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. decembris, 2016
Drukāt

Eiropas skaistākie tirdziņi. Topā jau otro gadu ir Zagreba

ZSv_Zagreb_13

Tā jau ir tradīcija – ik gadu pirms ziemas saulgriežiem pilsētas izdaiļot ar krāšņiem tirdziņiem, kuros var iegādāties suvenīrus un amatnieku darinājumus vai nobaudīt saldumus, piparkūkas, speķa pīrādziņus, desiņas, kāpostus un karstvīnu vai klausīties jestru Ziemassvētku mūziku un pat laisties trakā dejā. Katrā vietā svētku tirdziņa izveidei ir gan sava radošā pieeja, gan tradīciju godināšana, lai pilsētnieki un daudzie viesi kaut uz brīdi nonāktu pasakā un izbaudītu Ziemassvētku gaidīšanas prieku.

Šogad Eiropā jūsmu nedaudz aptumšo daudzkārt palielinātā drošības spēku klātbūtne Ziemassvētku tirdziņos un citās vietās, kas pulcē lielus ļaužu pūļus. Dažās Eiropas lielajās metropolēs pēc pērnajiem un šāgada uzbrukumiem mierīgie iedzīvotāji jau pieraduši pat pie bruņotu armijas karavīru klātbūtnes ikdienā. Taču citiem arī policistu skaita palielināšana pilsētu ielās izraisa satraukumu, jo nevar izslēgt jaunus uzbrukumus. Lielbritānijā, Itālijā un citās valstīs šonedēļ vēl vairāk paaugstinātas drošības prasības.

Tomēr vairums cilvēku pat pēc notikušajiem uzbrukumiem neizvairās no Ziemassvētku tirdziņiem, jo tie saistās ar miera un saticības svētkiem. Arī daudzas Latvijas tūrisma firmas šajā laikā ir palīdzējušas mūsu valstspiederīgo grupām nokļūt Vācijas, Austrijas, Francijas, Čehijas un citu valstu pilsētu skaistākajos svētkiem rotātajos laukumos. Berlīnē gan daži Ziemassvētku tirdziņi pēc traģiskajiem notikumiem, kad kravas automašīna ietriecās cilvēku pūlī, nogalinot un ievainojot vairākus desmitus cilvēku, uz nenoteiktu laiku ir slēgti.

Par eiropiešu šogad iemīļotāko Ziemassvētku tirdziņu vietu interneta lietotāju aptaujā otro gadu pēc kārtas atzīta Horvātijas galvaspilsēta Zagreba. Balsošanu rīkoja organizācija “Eiropas labākie galamērķi”. Pavisam šim titulam bija nominētas 20 pilsētas, bet Rīga starp tām nebija iekļauta. Tallina ieguva septīto vietu, piekāpjoties arī Francijas pilsētām Strasbūrai un Kolmārai, Vācijas pilsētai Āhenei, Austrijas galvaspilsētai Vīnei un vēl vienai Vācijas pilsētai – Drēzdenei. Tālākās vietās balsotāji ierindoja Prāgu (Čehija), Budapeštu (Ungārija), Briseli (Beļģija).

Ielūkosimies dažos, kas ļaudis priecēs ilgāk nekā pārējie!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+