Mobilā versija
+0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
22. janvāris, 2014
Drukāt

Eiropas skati gleznotāja Jāņa Kalnmaļa acīm

Publicitātes fotoPublicitātes foto

22. janvāra vakarā Rīgas Sv. Pētera baznīcā tiek atklāta un līdz 16. februārim būs apskatāma klasiķa, izcilā ainavista, atzītā vecmeistara un šī gada jubilāra Jāņa Gunāra Kalnmaļa gleznu izstāde “Eiropas skati”, portālu LA.lv informēja izstādes rīkotāji.

J. G. Kalnmalis ir viens no retajiem mūsdienu māksliniekiem, kura daiļrades būtisku daļu sastāda dabā veikti gleznojumi, turklāt ne tikai Latvijā, bet arī citviet Eiropā. Izstāde “Eiropas skati” ir mākslinieka 60 jaunāko darbu kolekcija, kas tradicionāli gleznota ar eļļas krāsām uz audekla, un kurā iemūžinātas Eiropas pilsētas, ainavas, jūras, kā arī ostas. Nozīmīga izstādes daļa veltīta arī Latvijai. Ikvienam izstādes apmeklētājam būs iespēja izdzīvot mākslinieka izjūtas un kļūt par šī ceļojuma dalībnieku.

Jānis Gunārs Kalnmalis dzimis 1939. gada 20. jūnijā Rīgā. Viņa darbi atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas un Krievijas mākslas muzeju fondos, kā arī privātkolekcijās Eiropas valstīs, Amerikā un Austrālijā. Personālizstādes norisinājušās daudzās Latvijas pilsētās, kā arī Somijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā, Luksemburgā un Nīderlandē. Piedalījies starptautiskajos mākslinieku plenēros Luksemburgā un Polijā.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (4)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+