×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. septembris, 2016
Drukāt

Eiropas sociālistu līderis aizstāv Ušakovu un kritizē Valsts valodas centru (13)

Sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" priekšsēdētājs un Rīgas mērs Nils Ušakovs (no labās) un Eiropas Sociālistu partijas prezidents Sergejs Staniševs tikšanās laikā Rātsnamā.Sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" priekšsēdētājs un Rīgas mērs Nils Ušakovs (no labās) un Eiropas Sociālistu partijas prezidents Sergejs Staniševs tikšanās laikā Rātsnamā.

Foto - LETA

Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (“Saskaņa”) komunikācija sociālajos tīklos, izmantojot krievu valodu, ir centiens sasniegt visus cilvēkus savā kopienā un vēlēšanu apgabalā, pirmdien žurnālistiem pauda Eiropas Sociālistiskās partijas (PES) prezidents Sergejs Staņiševs.

“Es jums varu pateikt, ka par to, ko Ušakova kungs izdarīja – sociālo [tīklu] komunikācija – lielākā daļa Eiropas pilsoņu laipni sagaidītu, ka mērs cenšas komunicēt ar visiem cilvēkiem viņa kopienā, vēlēšanu apgabalā pieejamā veidā, jo arvien mazāk un mazāk cilvēku iesaistās [politiskajā procesā]. Vissvarīgākā lieta ir dialogs,” teica Staņiševs.

Viņš pauda sašutumu par Valsts valodas centra piespriesto sodu Ušakovam par komunikāciju sociālajos tīklos krievu valodā. “Es lasīju, ka Rīgas mēru nepieciešams sodīt ar 140 eiro par krievu valodas izmantošanu sociālajos medijos, lai sazinātos ar Rīgas iedzīvotājiem. Es sev jautāju “Pagaidi! Vai tas tiešām ir visaktuālākais jautājums Latvijā?”,” norādīja PES prezidents.

Šī soda piemērošanu Ušakovam, viņaprāt, jāskaidro ar birokrātu vēlmi pierādīt savu vērtību un demonstrēt, ka viņi pilda savus darba pienākumus. “Es saprotu, ka ir birokrāti, kuriem no šīs valodu aģentūras ir jāpierāda, ka viņi ir vērtīgi, ka viņi par kaut ko saņem savas algas, un ka tie dara savu darbu un kontrolē lietas. Es to saprotu, jo man ir bijis pietiekami daudz pieredzes. Bet ir politiķi, kuri vēlas pelnīt punktus – politiskos punktus un izcelt ienaidnieku,” izteicās Staņiševs.

Tāpat viņš norādīja, ka ļoti tic valodu dažādībai un ka runāšana vienā valodā var padarīt sabiedrību gan intelektuāli, gan arī citādi nabagāku. “[Valoda] atspoguļo sabiedrību, dzīves veidu, dažādu cilvēku un nāciju mijiedarbību, kā tās sajaucās un komunicē viena ar otru. No manas valodas ir vairāki starptautiski vārdi, kuri tika uzspiesti, bet mēs kļuvām par modernu valsti 19.gadsimtā. Tie [vārdi] nāca no Francijas, Vācijas. Pašlaik manā valstī tā vietā, lai mēs teiktu slāvu “‘blagodarja” jeb “paldies”, lielākā daļa cilvēku lieto franču “merci” – nav tā, ka mēs visi esam franki vai atrodamies Francijā, bet tā ir manas valodas realitāte un tas notiek ikvienā valodā,” pauda PES prezidents.

Eiropas Sociālistu partija sastāv no 33 sociālistiskām, sociāldemokrātiskām un strādnieku partijām no Eiropas Savienības dalībvalstīm un Norvēģijas. Eiropas Parlamentā tā veido Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupu. Staņiševs vada PES no 2011.gada. “Saskaņa” no 2015. gada jūnija ir PES asociētais biedrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. tādu atrod…

 2. Nu un? Tāpat šamā izcelsme nāk no bijušās USSR, lai ar kādā “robā” un pilsonībā tur tagad nebūtu pats – caur Bulgāriju – ticis… Tā masmediji.
  🙁

 3. Divi krievu maukas bērni ar savu nolādēto sociālismu atkal grib valdīt. Ušakovs ir valsts nodevejs. Ne vienam ne otram nav vietas Latvijā.

  • tie ir krievžīdi -viņu darbības lauciņš,demagogija,darbību imitācija nekārtību organizēšana…

   • Хохломать! Ваш антисимитизм начинает уже доставать. Поневоле вспоминаются неудобные для вас исторические факты. Не собираетесь ли вы снова устроить расовые чистки?!

 4. Nils sevi pazemo, saistoties ar visādiem Eiropas glumiķiem, kuri,par svešu naudu, braukā ciemos. Mūsu pilsētas mērs neko nav mācījies pa šiem gadiem: vajag vienmēr atcerēties- svešiem vienmēr būsi nodevējs,tikai izmantos; labāk censties kļūt par draugu savējiem!

 5. Patiesībā latvieši mīl īstus un kulturālus krievus. Bet latviešiem ļoti ļoti riebjas krievu valodā runājošie okupanti un kolonisti, un šo salašņu pēcteči. Cita starpā – līdz okupācijai, 1940.gada 17.jūnijā, Latvijā no visiem LV pilsoņiem krievi bija apmēram 10% (tas zināšanai, jo krievs automātiski nenozīmē okupants vai kolonists).

 6. Rašistiem tagad, tā pat kā fašistiem kādreiz, draugos vienmēr sociālisti lien.

 7. Kāda ir ESP ideoloģija! Ja tas ir marksisms, tad jautājumu nav. Krievu un PSRS komunisti ar internacionālisma saukļiem uzspieda citām republikām krievu valodu gan saziņā, gan lietvedībā, lai pārkrievotu šīs nācijas. Pie tam izmantojot vardarbību un diktātu (Berklāvs u.c.)! Vai to šis komisārs nezina? Vai arī izliekas par lielu demokrātu, jo tieši Latvijā valodu izmantoja kā politisku instrumentu latviešu nācijas pārkrievošanai? Kāpēc mūsu pirmās personas kautrīgi klusē un šiem ES komisāriem to neapskaidro?

  • Jautājums nobriedis un ir vietā.
   Abu flangi interfrontistu mērķis jau viens –
   komunisms šem – tas savs un personigais…
   Agrāk “komunistiskā pilsēta” bija Maskava; tagad – Brisele…
   :))

 8. man krievu valoda izsauc sāpīgas atmiņas Atbildēt

  Vai sociālists Staņiševs zina, ka okupācijas gados krievu valoda bija okupācijas varas un okupantu valoda? Dzirdēt latvietim (pat 25 gadus pēc formālas neatkarības atjaunošanas) šo valodu ir smagi un sāpīgi, it īpaši no valsts galvaspilsētas mēra.
  Domāju, ka daudziem holokaustā cietušajiem ebrejiem pie sirds neiet vāciešu valoda.

Draugiem Facebook Twitter Google+