Pasaulē
Eiropa

Aicina uz Eiropas valodu dienai veltītiem pasākumiem0

Foto: AFP/LETA

Atzīmējot Baltijas valstu simtgadi, 26. septembrī – Eiropas Valodu dienā – Eiropas mājā Rīgā aicina iepazīt un izdziedāt latviešu, lietuviešu un igauņu valodas. Sākot no plkst. 18, apmeklētājiem būs iespēja apgūt pamatfrāzes lietuviešu un igauņu valodā, kā arī uzzināt interesantus faktus par katru no tām. Vakara gaitā arī sadziedāšanās visās trīs valodās, ko vadīs tradīciju kopa “Budēļi”.

Baltijas valstu valodu vakarā par latviešu valodu stāstīs Dace Markus, filoloģijas habilitētā zinātņu doktore, Liepājas Universitātes rektore un Liepājas Universitātes Kurzemes humanitārā institūta vadošā pētniece.

Par igauņu valodu – Guntars Godiņš, dzejnieks un atdzejotājs, viens no aktīvākajiem latviešu tulkotājiem no igauņu un somu valodas. Humanitāro zinātņu (filoloģija) doktore Regīna Kvašīte (Šauļu universitātes asociētā profesore un asociācijas “Baltų centras” vadītāja) runās par lietuviešu un latviešu valodas līdzībām un atšķirībām.

25. septembrī plkst. 17.00 notiks grieķu valodas meistarklase, ko vadīs profesore Ilze Rūmniece un Gatis Ezerkalns, kurš nesen atgriezies no mūsdienu grieķu valodas studijām Grieķijā.

27. septembrī plkst. 15 ar vācu valodas skanējumu atraktīvā un muzikālā veidā iepazīstinās Latvijā labi zināmais vācu mūziķis Jorans Šteinhauers.

27. septembrī plkst. 17 franču valodu būs iespēja iepazīt kopā ar Francijas institūta Latvijā pasniedzējiem.

28. septembrī plkst. 17 lekciju “Spānija – mīti un patiesība” vadīs Havjers Fernandezs Krūzs, kurš ir spāņu kultūras centra “Seneca” direktors.

Visi pasākumi ES mājā ir bez maksas! Vietu skaits pasākumos ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš.

LA.lv