×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. oktobris, 2012
Drukāt

Eiropas Valodu dienu laikā skolēniem rīko radošo darbu konkursu

Eiropas Valodu dienu laikā Latviešu valodas aģentūra aicina skolēnus iesaistīties radošo darbu konkursā “Latvija, es esmu tavs bērns”, aģentūru LETA informēja aģentūras projektu vadītāja Velga Līcīte.

Šī konkursa mērķis un uzdevums ir popularizēt latviešu valodu, sekmēt valodas kā vērtības apzināšanos un veicināt nacionālās pašapziņas paaugstināšanos.

Konkursā aicināti piedalīties skolēni ar pašu rakstītām esejām, dzejoļiem un zīmējumiem. Konkursā iesniegtos skolēnu darbus vispirms vērtēs skolās, bet pēc tam deviņi labākie darbi no katras skolas tiks nosūtīti Latviešu valodas aģentūrai. Skolām deviņu labāko autoru darbi būs jāizraugās no trīs vecumu grupās iesniegtajiem darbiem – 1.-4.klases grupā, 5.-9.klases un 10.-12.klases vecumu grupā.

Konkurss ilgs līdz 18.novembrim, un tajā var piedalīties ikviens skolēns gan Latvijā, gan ārzemēs.

Skolēnu darbos tiks vērtēta atbilstība tematam, radošs risinājums un oriģinalitāte, kā arī tiks vērtēta literāra un labskanīga valoda.

Konkursa uzvarētājus noteiks Latviešu valodas aģentūras izveidota žūrija, kurā darbosies pārstāvji no Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas, Latviešu valodas aģentūras, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Eiropas Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorāta.

Balvas konkursa uzvarētājiem tiks pasniegtas Dzimtās valodas dienas pasākumā nākamā gada februārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+