×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2012
Drukāt

Eiropas vienotajai valūtai eiro – 10 gadi


euro_102

Eiropas Savienības (ES) kopējā valūta eiro šomēnes atzīmē savas darbības desmit gadus. 2002. gada 1. janvārī eiro tika ieviests uzreiz 12 savienības dalībvalstīs. Kopš tā laika eirozonai pievienojušās vēl piecas valstis, līdz ar to nu jau 332 miljoni cilvēku lieto eiro. 


 

Par godu vienotās valūtas desmit gadiem Eiropas Savienība plāno virkni aizraujošu pasākumu jauniešiem.

Eiro banknošu izgatavošanu sāka 1999. gada jūlijā, un iespieddarbi norisinājās 15 dažādās spiestuvēs Eiropas Savienībā. Lai nodrošinātu pirmo piegādi toreizējām 12 eirozonas valstīm, līdz 2002. gada 1. janvārim tika iespiesti 14,9 miljardi banknošu – šāds apjoms ir pietiekams, lai noklātu 
15 000 futbola laukumu. 16 Eiropas naudas kaltuvēs, izlietojot 250 000 tonnu metāla, tika izkalti aptuveni 52 miljardi monētu ar kopējo vērtību 15,75 miljardi eiro.

Lai mudinātu jauno paaudzi iepazīt Eiropas vienoto valūtu, visu janvāri un līdz pat marta beigām bērni vecumā no 9 līdz 12 gadiem aicināti piedalīties “Euro Run” tiešsaistes sacensībās. Tajās var piedalīties interneta vietnē www.euro.ecb.europa.eu un reģistrēt savu rezultātu. Lai piedalītos, jāievada sacensību kods “2012” un derīga e-pasta adrese. Četri spēlētāji, kuri tiešsaistes sacensībās būs ieguvuši visvairāk punktu, tiks uzaicināti uz Eiropas Centrālo banku (ECB), lai 2012. gada maijā piedalītos “Euro Run” pasākumā. Viņiem būs jāsacenšas savā starpā par “Euro Run” spēles Eiropas čempiona titulu.

Savukārt 2012. gada 2. ceturksnī ECB plāno vērt durvis sabiedrībai. Apmeklētāji Eiro izstādē vai kādā no ECB banknošu ekspertu organizētajiem semināriem varēs uzzināt visu par eiro banknotēm un monētām, sākot no naudas vēstures līdz pat ražošanai. Par eiro banknošu un monētu pirmajiem desmit gadiem sagatavota īsfilma, kas pieejama 22 Eiropas Savienības valodās. Papildus šajās valodās pieejami arī trīs 20 sekunžu gari video par to, kā pārbaudīt eiro banknošu pretviltošanas elementus, banknotes aptaustot, apskatot un pagrozot. Visus videomateriālus var aplūkot ECB interneta vietnē: www.ecb.europa.eu

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+