×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. augusts, 2014
Drukāt

Eiropas vienotība švaki sadiegta
 (1)

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Rīdzinieks Aleksandrs Caune redakcijai adresētajā vēstulē raksta: “Masu saziņas līdzekļos bieži aicina izteikt priekšlikumus, kas būtu jāveic rietumvalstīm, Eiropas Savienībai, tostarp Latvijai, lai apturētu krievu okupāciju Austrumukrainā. Paldies “Latvijas Avīzei”, kas 12. marta numura zvanu slejā nopublicēja manu ieteikumu: aizliegt ielaist Eiropas Savienībā ļaudis ar Krievijas Federācijas pasēm. 
Esmu pārliecināts: ja ASV un Eiropas Savienība aizliegtu iebraukt savās teritorijās pilsoņiem ar Krievijas pasēm, kā arī izslēgtu Krieviju no Apvienoto Nāciju Organizācijas un pārtrauktu Krievijas pilsoņiem pārdot nekustamos īpašumus, paši krievi Putinu patriektu, jo liela daļa krievu pieraduši uzturēties, kā arī skolot savus bērnus gan Eiropā, gan ASV.”

Jautāju arī citiem lasītājiem, kā, viņuprāt, apturēt Krievijas agresiju Ukrainā un vai vispār tas ir iespējams?

Ilmārs Kopštāls, politiski represētais Durbē: “Pret Krievijas agresiju vajadzīga visu ES valstu, pārējo Eiropas valstu, ASV vienotība un pilnīgs nosodījums. Ir jāizbeidz kara materiālu un uzbrukšanas ieroču un tehnikas pārdošana agresoram. Lai pārdevējas valstis neaizmirst, ka agresors ar šiem ieročiem var vērsties pret pašu pārdevēju! Tie Latvijas iedzīvotāji, kas atbalsta un slavina agresoru, jāsauc pie kriminālatbildības. Viņi grauj mūsu valsts neatkarību.”

Pēteris Korsaks, fotovēsturnieks: “Rietumi, dzīvodami labklājībā un neizbaudījuši uz savas ādas Baigo gadu, vēlākās nežēlības, slepkavības un deportācijas, nekad nesapratīs, ko nozīmē komunistiskais režīms. Domā, ka ar sankcijām pietiks. Tas Putinam nav nekas. Viņš iet pāri līķiem, tāpat kā Staļins. Krievi (te domāju sistēmu, nevis tautu) sapratīs tikai dūres pretsitienu. Vienīgā izeja – starptautiskie miera uzturēšanas spēki Austrumukrainā un ANO iejaukšanās.”

Aija Kārkliņa Ķekavā: “Kamēr ES valstu vadītāju vidū nebūs vienprātības, šķiet, sarežģīti kaut ko būtiski mainīt! Mūsu valstī Vācijas kancleres izteiktie uzskati pilnīgi nošokēja. Saprotams ir viens – viņa nenostāsies pret Putinu, jo tad tikšot pārkāpta līgumā ar Krieviju parakstītā vienošanās! Bet kā ar Putinu? Vai viņš neko nav pārkāpis!? Civilizētā sabiedrībā būtu tikai jāsēžas pie sarunu galda, bet, ja Eiropā nav vienotības un Putins ir pierādījis, ka viņš nepieder civilizētai sabiedrībai, tad, piedodiet, lai Dieviņš dod, ka neatkārtojas Molotova–Ribentropa pastrādātais noziegums.”

Arilds Bethers Sējā: “Visloģiskāk būtu, ja Rietumi nekavējoties atsauktos uz Ukrainas lūgumu sniegt militāru palīdzību, ko saņemtu vismaz modernu ieroču veidā. Kāpēc tas nenotiek, nezinu, laikam visiem bail no atomkara. Atliek pakāpeniska un konsekventa Krievijas ziemeļkorejizācija – pilnīga izolācija, lai ēd balandas. Neiepirks tagad automašīnas un citu tehniku? Lieliski, lai brauc ar zirgiem un ēzeļiem. Ja tiem 87% (it kā oficiālie aptauju dati) Krievijas pilsoņu acis deg no imperiālisma idejām, ar viņiem vajag apieties kā ar spitālīgajiem. Nekādu sakaru, nekādu futbola čempionātu Krievijā! Cerībā, ka tie 13% uzdrošināsies un spēs saviem tautiešiem atvērt acis un kopīgiem spēkiem atbrīvoties no jaunizceptā imperatora. Diemžēl Rietumi patieso krievu imperiālisma dabu nemaz nesaprot.”

Ojārs Bīriņš Zaubē: “Krievija pati izvēlējās izolāciju, nosakot embargo dažādām Rietumu precēm. Tas, protams, ir sāpīgi visiem, kurus embargo skar, bet vienreiz vajadzētu visai Eiropai un, vēlams, arī NATO valstīm vienoties un piespiest Krieviju cienīt parakstītos līgumus un vienošanās. Tāpat arī Ukrainai nevajadzētu sēsties pie sarunu galda ar teroristiem, jo Krievija jau to vien gaida, ka varēs tai diktēt savus noteikumus. Diemžēl Merkele pierādīja, ka Vācija vēsturiski ir slepens Krievijas sabiedrotais un, izmantojot dažādas atrunas, cenšas izpestīt savus “draugus”. Eiropas vienotība ir švaki sadiegta. Vienīgi ASV te var ko līdzēt, bet ar teroristiem galā jātiek pašai Ukrainai.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tā kā Eiropā atkārtojas 1939.gads (Merkeles ciniskie piedāvājumi Ukrainai),tad saskaņā ar scenāriju ,Krievija tagad tiešām ir jāizslēdz no ANO!

Draugiem Facebook Twitter Google+