×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
21. jūnijs, 2018
Drukāt

Agris Liepiņš: Eiropeiska izskata dzeguze (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Eksministrs Vjačeslavs Dombrovskis kļuvis par “Saskaņas” biedru un tiek piesaukts kā prokremliskās partijas premjera kandidāts. Politiķu staigāšana no vienas partijas uz otru nav nekāds jaunums, tādi paši tekulīši ir arī citu politisko partiju pārstāvji. Taču šoreiz taisnība izrādījusies senajai tautas gudrībai, ka laiks visu noliek savās vietās. Pēc ilgiem sevis meklējuma gadiem Vjačeslavs Dombrovskis ir atgriezies savā ligzdā.

Dombrovskis politisko karjeru sāka kā Zatlera Reformu partijas biedrs, veiksmīgs ekonomists ar liberāļa slavu un Zatlera partijas ekonomiskās sadaļas veidotājs. Tautā ir folklorizējies Zatlera teiciens – kas es esmu? Ironiskā kārtā to varēja teikt arī par daudziem Reformu partijas biedriem. Šodien dzirdam, ka jau Reformu partijas laikos Dombrovskis kvēli iestājās par “Saskaņas” iesaistīšanu valdībā. Velkot paralēles ar putnu dzīvi, Vjačeslavs bija pievilcīga, eiropeiska izskata dzeguze, kura savu dzeguzes olu – draudzību ar “Saskaņu” – mēģina ielikt svešā ligzdā. Viņam tas gandrīz izdevās, jo partijas vadītājs Valdis Zatlers pēkšņi sāka runāt, ka atturēt draudzēties ar “Saskaņu” viņu varot vienīgi “ar tankiem”. Toreiz daudzi bija pārsteigti par Zatlera jaunatklāsmēm. Tagad, laikam visu noliekot savās vietās, ir radusies izpratne par Reformu partijas vadītāja viedumu. Lai tur kā, bet dzeguzes ola – ideja par sirdsdraudzību ar “Saskaņu” – tika izgrūsta no Reformu partijas ligzdas vai vismaz uz laiku ierušināta dziļāk zaru pinumā, lai tik ļoti nedurtos acīs. Laiks plūda, un beidzot Vjačeslavs Dombrovskis savu olu ir atnesis uz pareizo ligzdu! Tagad tā vairs nav jāslēpj, neviens to kā svešķermeni nemetīs ārā. Kā īstens saskaņietis Vjačeslavs droši var teikt – Latvijas stagnācijas pamatā ir fakts, ka “Saskaņa” netiek ņemta valdībā!

Koalīcijas partijām patiesi var daudz ko pārmest. Kaut vai vistas aklumu, gadiem ilgi neredzot naudas atmazgāšanas pazīmes mūsu valsts komercbankās. Var pārmest strausa politiku, iebāžot galvu smiltīs un izliekoties neko nezinot par maksātnespējas administratoru labi attīstīto biznesu. Tomēr stipri jāšaubās, ka korumpētā un dažādām shēmām caur-austā partiju vide kļūtu caurskatāmāka un godīgāka, ja politikāņu mahinācijās piedalītos arī “Saskaņa”. Ušakova vadītās Rīgas domes darbība liecina par pretējo.

“Saskaņu” valdībā neņem tās politiskās orientācijas dēļ. Lai par kādiem liberāliem eiropiešiem viņi izliktos, tā savā būtībā ir un paliek Kremļa satelītpartija ar skaidru mērķi – pēc iespējas ciešāk iekļaut Latviju Krievijas ietekmes sfērā. Krievijas ekonomiskajā sfērā, Krievijas kultūras telpā, cieši piesaistīt mūsu valsti Krievijas politiskajai ietekmei. “Saskaņas” līderis Nils Ušakovs aicināja krievu valodu Latvijā atzīt par otru valsts valodu, ja kādam tas piemirsies. Ne vienmēr jābliež ar bomi pa galvu, smadzeņu skalošanas paņēmieni ir visdažādākie. “Saskaņas” kontrolētajā Rīgas sabiedriskajā transportā, piemēram, ir televizoru ekrāni, kuros rāda dažādas reklāmas. Ik pa laikam tiek demonstrēti pasaules glezniecības šedevri – Repina, Aivazovska gleznu reprodukcijas. Nenoliedzami tie ir šedevri. Pēc tam pieteikta Krievijā radīta filma – dakteris Rihters, pēcāk parādīts kāds Krievijas “šovmenis”, kurš tuvākajā laikā uzstāsies “Arēnā Rīga”. Izkāpis no trolejbusa vai autobusa, es jūtos piesmēlies pilns ar nenoliedzami bagāto krievu kultūru. Tā nemanot, ikdienā braucot trolejbusā, sāku justies krievu kultūrai piederīgs. Eju pa Vecrīgu un raugos suvenīru veikalu logos. Pretī smaida matrjoškas. Man vairs neliekas, ka šīs koka lellītes ir nevietā, ka tās labāk izskatītos Pēterburgā vai Maskavā. Tā lēnām, soli pa solītim, sāku stagnēt saskaņā ar “Saskaņu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Nē ,nu nav ienācis man prātā šis salīdzinājums , – dzeguze ar savu olu svešā ligzdā ! Par Vj.Dombrovski kā pa naglu ! Eiropieša izskats un austrumnieka mentālā būtība . Esmu viņu klausījies krietnu simts reižu ,un vienmēr latviski , un teiktais nav “glupība” , allaž saturiski viss pareizi ,bet ne latviski . Dombrovskis izsakoties pareizi latviski, nesaprot vienu , viņa paustajam trūkst latviskā zemteksta , viss pareizi ,bet ne latviski latvietim .

 2. “Saskaņu” valdībā neņem tās politiskās orientācijas dēļ. Lai par kādiem liberāliem eiropiešiem viņi izliktos, tā savā būtībā ir un paliek Kremļa satelītpartija ar skaidru mērķi – pēc iespējas ciešāk iekļaut Latviju Krievijas ietekmes sfērā. Krievijas ekonomiskajā sfērā, Krievijas kultūras telpā, cieši piesaistīt mūsu valsti Krievijas politiskajai ietekmei. “Saskaņas” līderis Nils Ušakovs aicināja krievu valodu Latvijā atzīt par otru valsts valodu, ja kādam tas piemirsies.
  ———————
  Ar to arī viss izteikts!!!

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 4. Vai tad ir vēl kāds(a),kas nezin,ka Rīga nekad nav bijusi latviska.Tas ir tas “kausējamais katls”,kurā nokļuvušie,darbu meklējošie bāleliņi strauji kļūst par kosmopolītiem.Programma, pēc iespējas daudz (ja ne dzīvot,tad vismaz strādāt) satilpināt Rīgā, mazina latviešu latviskumu.Tas nu ir fakts.

 5. Bīstamākais ar saskaņu ir tas, ka tiekot pie varas, viņi var oficiālā līmenī izteikt Krievijai kādu lūgumu. Un tad ir, atvainojos, sū… vairāk nekā divas bļodiņas.

 6. Paldies autoram! Precīzi!

 7. Ļoti noderīgs pensiju aplikšanai ar papildu nodokli! Skat.rakstu “Pensionāru lieta-taisna.Vai cieta?”,Baiba Lulle,Neatkarīgās Rīta Avīzes žurnāliste,nra,26.augusts 2011.

 8. Cik ilgi tiks atskaņota un viena un tā pati plate, par Kremļa satelitpartiju. Igaunijā līdzīga partija, kurai arī bija līgums ar kremļa vienoto Krieviju ir valdībā, un no tās pat nāk premjerministrs. Arī ES citās valstīs var sameklēt līdzīgas partijas. Patiesībā runa nav par orientāciju, bet KONKURENCI, un kuras ļoti baidās Latvijas varas partijas, un ar to viss arī beidzas.

  • tik ilgi, cik SC nesāks atbalstīt latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, mācības latviešu valodā, atzīt Latvijas okupāciju un nosodīt Krievijas agresiju Ukrainā.

  • Pilnīgi pareizi... Atbildēt

   Pilnīgi pareizi raksta Māris,un,kas gan valsti ir novedis līdz tādam stāvoklim kā pašreiz,ja ne mūsu pašu bāleliņi,jo visus gadus ir bijuši pie valdīšanas.Ko var ņemties par Saskaņu,viņi jau nav ne reizi bijuši valdībā,tāpēc jau visi trīc,ja tiks Saskaņa,tad var sākties lieli tiesu darbi saukšana pie atbildības…bet vajadzētu!!!???

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+