×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 17. augusts, 2018
14. jūlijs, 2017
Drukāt

Eiropiešu pārtapšana par britiem sarežģīta (1)

1. Eiropiešu pārtapšana par britiem sarežģīta

1no5
Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Jau kādu laiku tiek vētīts britu valdības piedāvājums par ES pilsoņu tiesībām pēc breksita. Britu premjere apgalvo, ka piedāvājums ir labs un taisnīgs, taču Brisele domā citādi.

Pašreizējais piedāvājums

Piecpadsmit lapaspušu garais apraksts ietver jaunu tiešsaistes sistēmu eiropiešiem, kas dotu iespēju pieteikties pastāvīgās uzturēšanās statusam, kāds jau tagad ir daudziem ārpus Eiropas esošo valstu pilsoņiem, kuri nodzīvojuši Apvienotajā Karalistē piecus gadus. Plānots, ka eiropiešiem tiks izsniegta identitātes karte, kas tiks reģistrēta Iekšlietu ministrijas (“Home Office”) īpašajā datubāzē. Vēl gan nav izlemts, vai tiks izsniegta karte vai arī tas būs tikai ieraksts datubāzē. Diemžēl tiem 150 000 eiropiešu, kuri ir pieteikušies pastāvīgā rezidenta kartei pēc referenduma, aizpildot 85 lapaspušu garo anketu, nāksies pieteikties atkal, un arī tiem, kuri jau ir saņēmuši pastāvīgā rezidenta karti, arī būs jāpiesakās atkal, taču tiek solīts, ka process būs daudz vienkāršāks.

Tie, kuriem pastāvīgā rezidenta statusa iegūšanai papildus tika pieprasīts uzrādīt privāto veselības apdrošināšanas polisi, to vairs nevajadzēs darīt. Šeit jāatzīmē, ka tieši prasība uzrādīt veselības apdrošināšanas polisi par pēdējiem pieciem gadiem bija šķērslis daudziem eiropiešiem iegūt pastāvīgā rezidenta karti. Šī prasība attiecās uz tiem, kam nebija pastāvīga darba, – māmiņām, kuras pieskata bērnus, mājsaimniecēm, studentiem.

  1. Eiropiešu pārtapšana par britiem sarežģīta
  2. Vai varēs atļauties sievu un iet vēlēt
  3. Būs divu gadu pārejas laiks
  4. Vai ģimenes tiks šķirtas?
  5. Daudz neapmierināto

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kad UK izies no ES tad maksaasiet IIN Latvijai.

Draugiem Facebook Twitter Google+