Mobilā versija
-1.9°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
9. septembris, 2014
Drukāt

Eiropietis, kurš senajā Ķīnā pabijis pirms Marko Polo?

Ekrānšāviņš  no www.china.org.cnEkrānšāviņš no www.china.org.cn

Ķīniešu arheologi izrakumos pie valsts ziemeļaustrumu pilsētas Gujuaņas kādās 1400 gadu senās kapenēs atraduši galvaskausu, kas ar lielu ticamību varētu būt reiz piederējis eiropietim, vēsta aģentūra “Xinhua”.

“Šim vīram ir eiropiešiem tipiski izteikts deguna kauls un iegremdēta deguna saknes daļa,” žurnālistiem paziņojis Dzjiliņas universitātes arheoloģijas profesors Džans Cjuaņčao. Apbedītais bijis ap 40 gadu vecs vīrietis, tomēr, kamēr nav uzietas pārējās viņa skeleta daļas, grūti pateikt ko vairāk. Kapenes pie Gujuaņas tika konstatētas vēl 80. gados, taču to zinātniskā izpēte sākta vien šogad. Tas nozīmē, ka apbedījums ilgu laiku bija pakļauts nelegālajiem izrakumiem.

Kapenēs vēl atrastas vairāk nekā 40 māla figūras, vara monētas un sienu zīmējumi. Tie attiecas uz Tanu dinastijas valdīšanas laiku ap 7. – 10. gadsimtu. Tobrīd attiecīgais Ķīnas reģions atradās uz tā saucamā “zīda ceļa”, kas Āziju tirdznieciski saistīja ar Eiropu. Tomēr Ķīna un viduslaiku Eiropa viena par otru zināja ārkārtīgi maz un pirmais eiropietis, kas atstājis izsmeļošāku ceļojumu aprakstu par Pekinu un Ķīnu, bija 13. gadsimta beigu venēciešu tirgotājs Marko Polo.

Pievienot komentāru

Jaunais EP prezidents: izmanīgs un patīk luksusa lietasItālijas konservatīvo pārstāvis Antonio Tajāni, kurš otrdienas vakarā tika ievēlēts par Eiropas Parlamenta (EP) jauno prezidentu, ir laipns un izmanīgs politiķis, kurš
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju"Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+