×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. februāris, 2013
Drukāt

Eiropols aizdomās par derību krāpšanu tur 425 futbolistus, tiesnešus un amatpersonas

futene

Eiropas policijas aģentūra “Europol” pirmdien informēja, ka aizdomās par dalību derību krāpšanā tur vismaz 425 futbolistus, futbola tiesnešus un amatpersonas.

Piecās Eiropas valstīs veiktajā izmeklēšanā atklāja 380 aizdomīgu spēļu, kuras varētu būt ietekmējusi Singapūrā bāzēta noziedzīga grupa. Tās darbība bija izvērsta viscaur pasaulē, ietekmējot tiesnešus, spēlētājus un futbola amatpersonas. No derību krāpšanas noziedznieki ieguva vairāk nekā astoņu miljonu eiro peļņu.

Noziedznieki tiecas futbolu ietekmēt tādā mērogā, kas apdraud katru spēles pavedienu, teica Eiropola vadītājs Robs Vainraits. “Šī ir skumja diena Eiropas futbolam,” viņš piebilda.

Lielākā daļa iespējamās krāpniecības ietekmēto spēļu bija Turcijas, Vācijas un Šveices čempionātos, taču citas spēles bija daudzviet pasaulē. Izmeklētāji par aizdomīgām uzskata arī divas spēles Eiropas Čempionu līgā un dažas cīņas Pasaules kausa kvalifikācijā. Plašāku informāciju par aizdomīgo spēļu norises vietu Eiropols nesniedza, jo turpinās izmeklēšana, taču tiek uzskatīts, ka viena aizdomīgā Čempionu līgas spēle notika Anglijā.

Izmeklēšanu sadarbībā ar Eiropolu veica Vācijā, Ungārijā, Slovēnijā, Somijā un Austrijā. Vēl apmēram 300 aizdomīgu spēļu konstatēja ārpus Eiropas – Āfrikā, Āzijā, Dienvidamerikā un Centrālamerikā, kur arī turpinās izmeklēšana.

Vācijas izmeklētājs Fridhelms Althanss teica, ka izmeklēšanas rezultāti parāda problēmas patiesi biedējošo būtību. Sekas ir skatītāju uzticības zudums klubiem un spēlētājiem, bet legālas derību kompānijas cieš zaudējumus. Althanss paskaidroja, ka atklātie krāpšanas apmēri ir tikai aisberga virsotne. Nosauktie astoņi miljoni eiro attiecas uz derību krāpšanu, ko izmeklētāji var pierādīt ar izsekotiem dokumentiem, telefona zvaniem un e-pasta sūtījumiem.

Lai uzpirktu krāpšanas dalībniekus, noziedznieki par katru spēli kukuļos spēlētājiem un amatpersonām maksāja līdz 100 000 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+