×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. decembris, 2016
Drukāt

Eiropols: “Islāma valsts” Eiropā plāno jaunus teroraktus

EPAEPA

Džihādistu grupējums “Islāma valsts” Eiropā tuvākajā nākotnē plāno sarīkot jaunus teroraktus, teikts piektdien Hāgā publicētajā Eiropola Pretterorisma centra ziņojumā.

Tā kā grupējums cieš sakāves Sīrijā un Irākā, arvien vairāk tā kaujinieku atgriežas dzimtajās valstīs, līdz ar to Rietumeiropā pieaug uzbrukumu risks, norāda ziņojuma autori.

Izlūkdienestu aplēses liecina, ka Eiropā jau varētu būs vairāki desmiti “Islāma valsts” kaujinieku.

Teroristu grupējums uzbrukumiem Rietumos attīsta jaunas taktikas, un eksperti uzskata, ka visticamākais mērķis ir Francija, tomēr uzbrukumu risks pastāv arī Beļģijā, Nīderlandē, Lielbritānijā un Vācijā.

Uzbrukumus var sarīkot satīklotas grupas, kā arī atsevišķi uzbrucēji, izmantojot spridzekļus, automātiskos ieročus, nažus, cirvjus, mačetes un automašīnas.

Terorisma eksperti arī uzskata – pastāv liela varbūtība, ka uzbrukumos var tikt izmantoti mīnēti auto.

“Islāma valsts” kontrolē plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur “kalifātu” un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

“Islāma valsts” uzņēmusies atbildību par pērn 13.novembrī Parīzē notikušo slaktiņu, kurā tika noslepkavoti 130 cilvēki, Briseles 22.marta teroraktiem, kuros tika nogalināti 35 cilvēki, kā arī 14.jūlijā notikušo teroraktu Nicā, kurā nogalināti 86 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+