×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2015
Drukāt

Eiropraida gājienā piedalīsies arī vairāki kultūras darbinieki; piketēs — “Antiglobālisti” (12)

Foto- LETAFoto- LETA

Lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienības "Mozaīka" rīkotais gājiens "Baltijas praids 2012" Vērmanes dārzā.

Sestdien noslēgsies praida nedēļa ar seksuālo minoritāšu gājienu Rīgā, Vērmanes dārzā un tā apkārtnē, kur notiks arī gājienu dalībnieku sapulce. Tikmēr iepretim dārzam piketēs “Antiglobālisti”.

Gājiena dalībnieku pulcēšanās notiks, sākot no vieniem uz Elizabetes ielas pie Vērmanes dārza un gājiens plkst. 14 notiks maršrutā Brīvības iela – Bruņinieku iela – Tērbatas iela – Vērmanes dārzs, pavēstījusi “Mozaīkas” valdes priekšsēdētāja Kristīne Garina.

Gājienā dosies aptuveni 2000 cilvēku, tostarp ārzemnieki.

“EiroPride 2015” gājienā plāno piedalīties arī daudzi kultūras darbinieki ar mērķi paust atbalstu seksuālajām minoritātēm un iestāties par cilvēktiesībām. Iniciatīvas organizatori ir interneta žurnāls “Satori.lv” un nevalstiskais teātris “Dirty Deal Teatro”.

Atbalsta gājienā dosies rakstniece Andra Neiburga, mūziķis Jānis Šipkēvics, politoloģe Iveta Kažoka, interneta žurnāla “Satori.lv” galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins, cilvēktiesību aktīviste Linda Curika, dzejnieks Rihards Bargais, rakstnieks Pauls Bankovskis, “Kaņepes Kultūras centra” dibinātājs Dāvis Kaņepe, režisors Valters Sīlis, grāmatžurnāla “Benji Knewman” redaktore Agnese Kleina, publiciste Anete Konste un citi.

Kultūras darbinieki pauž, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji, kas ar izpratni izturas pret seksuālajām minoritātēm un sirdī iestājas par viņu tiesībām, savu atbalstu patur pie sevis, taču šo kluso atbalstītāju kulturālā neiejaukšanās rada nepareizu iespaidu par sabiedrības noskaņojumu. Tāpēc kultūras darbinieki vēlas rādīt piemēru un publiski paust savu atbalstu citādībai un iestāties par iecietību un līdztiesību.

Arī Eiropas liberāļu un demokrātu apvienības (ALDE) viceprezidentes Sofija Helēna Int-Velda un Izaskuna Bilbao nedēļas nogalē piedalīsies “EuroPride” pasākumos Rīgā, kā arī tiksies ar LGBTI aktīvistiem.

“EuroPride” pasākumu nedēļas laikā Rīgā ieradušās vairākas ASV amatpersonas un cilvēktiesību aktīvisti, iepriekš informēja ASV vēstniecība.

Saistībā ar “EuroPride” nedēļu Latvijā no ceturtdienas līdz svētdienai uzturas ASV īpašais sūtnis LGBT cilvēktiesību jautājumos Rendijs Berijs. Viņš sestdien piedalīsies arī gājienā un noslēguma pasākumā.

Piektdien Rīgā ieradās ASV vēstnieks Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā Daniels Bērs.

No ceturtdienas līdz svētdienai Latvijā viesosies cilvēktiesību aktīvists Stjuarts Milks, kurš ir cilvēktiesību aktīvista Hārvija Milka brāļadēls un Hārvija Milka fonda līdzdibinātājs.

Latvijā ieradies arī dziesmu autors un dziedātājs Stīvs Grands, kurš tiek saukts par pirmo kantrimūzikas zvaigzni ASV, kas ir atklāti atzinis savu homoseksualitāti.

ASV vēstniecība ir viena no galvenajiem atbalstītājiem “EuroPride” pasākumu nedēļai Rīgā. Praida nedēļā notikuši arī semināri, konferences, izstādes, kultūras pasākumi lesbiešu, geju, biseksuālu un transpersonu cilvēktiesību atbalstam.

Tikmēr biedrība “Antiglobālisti” sestdien ap plkst. 15 rīkos piketu Merķeļa ielā pie Latviešu biedrības nama – iepretim Vērmanes dārzam – ar mērķi atbalstīt ģimenes vērtības un nosodīt seksuālās izvirtības. Biedrības pasākums varētu būt ap pusstundu ilgs. Plānots, ka tajā varētu ierasties ap 50 dalībnieku, taču precīzs personu skaits neesot zināms.

Pikets vienlaikus būs arī kā protests pret Rīgas domes un Administratīvā rajona tiesas lēmumu, pastāstījis biedrības vadītājs Andris Orols.

“Esam neizpratnē, kāpēc tiesa lēma par labu domei,” aģentūrai BNS sacīja Orols.

Viņš pavēstīja, ka biedrības dalībnieki norādītajā vietā Merķeļa ielas posmā no Krišjāņa Barona ielas līdz Inženieru ielai pulcēsies pēc organizācijas “Mozaīka” gājiena, jo “nav vērts piketēt pie tukša parka”. Pikets nebūšot ilgs, jo viņu atrašanās vieta noteikta vistālākajā punktā no Vērmanes dārza estrādes, kur “Mozaīka” iecerējusi koncertu.

Komentējot, vai biedrība dosies novērot “Mozaīkas” gājienu, Orols pavēstīja, ka biedrība kā organizācija nevienu neaicina to darīt, taču – ja kāds vēlas, viņš to var darīt kā individuāla privātpersona.

Pasākumā kārtību nodrošinās policija, kas šajā dienā darbosies pēc īpaša plāna.
Valsts policijas preses pārstāve Sigita Pildava aģentūrai LETA pastāstīja, ka Valsts policija sadarbībā ar citām tiesībsargājošām iestādēm izstrādājusi sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plānu. Policija ir gatava pasākumu vietās un citviet pilsētā nodrošināt sabiedrisko kārtību. Drošības pasākumi pārrunāti arī ar pasākumu organizētājiem.
Konkrētu drošības pasākumos iesaistīto likumsargu skaitu Pildava atturējās minēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. AtpakaļSABIEDRĪBĀ
  Protestējot pret praida “apgānīto” Rīgu, Dimiters šonakt pamet sociālos tīklus
  Sakārtot: ↑ augošā secībā ↓ dilstošā secībā
  1-210210-225225-240240-255255-270270-285285-300300-315315-327
  Spartaks 22.06.2015 16:40
  Runa šoreiz būs par izdaudzināto eiropraidu Rīgā.Un ne par to , ka tas ir svešu varu labi un bagatīgi apmaksāts propagandas pasākums, pat ne par to, cik vienpusēji tas tiek atspoguļots perversiju propogandētāju kontrolētos masu dezinformēšanas līdzekļos, bet kā saka runa jau nav par krekliem , bet par sirdsapziņām.Pietuvojoties perversu praida norises vietai nevarēja nepamanīt milzīgo policistu skaitu, kuriem , kā jau liberālajā “demokrātijā” pieņemts bija dots uzdevums visādi apsargāt, šo perverso sabiedrības padibeņu mazākumu no sabiedrības vairākuma. Un šī neadekvāta spēka demonstrācija bija tik uzkrītoša, ka bija pilnīgi skaidrs , cik svarīgs šis viņu saimnieku lolotais pasākums ir mūsu valsts iztirgotāju varzai. Nedaudz orientējoties pūļa savaldīšanas tehnoloģijās bija skaidrs , , ka ir gan pašvaldības policijas meitenītes tā teikt masovkai, gan pūļa atdalītāji ik pa gabaliņam , gan specvienību čaļi galīgai apstrādei, gan motociklisti , kas nolēdz kvartālus, to uzdevums būtu ķert atsevišķus bēdzējus.Plus visas vārtrūmes aizslēgtas , vai uzlikta apsardze.Ja neesi gluži kamikadze, kam alkst nepatikšanu uz savas ādas, vanckarus labāk atstāt citai reizei.
  Tad nu nolēmu policistiem , pārsvarā protams meitenēm,un atsevišķiem klātesošajiem uzdot vienu vienkāršu jautājumu.Kas nepieciešams ļaunuma uzvarai pasaulē? Viena vecāka policiste teica , ka mīlestība, uz ko atkārtoju jautājumu, bet viņa palika pie sava, pārsvarā visi tomēr tā arī nespēja atbildēt , kas tad īsti, kaut šo jautājumu uzdevu cilvekiem 50+-.Piemēram policijas priekšnieks Velšs teicās , ka tas ir tāds filozofisks jautājums uz kuru uzreiz tā neatbildēt. Savukārt mani varbūt pārsteidza pats fakts , jeb varbūt tas pat ir likumsakarīgi, ka neviens nebija dzirdējis to kāda dižgara domu, ka ļaunuma uzvarai pasaulē nepieciešama vien labu cilveku klusēšana un vienaldzība, citiem vārdiem pasīvs atbalsts.Es prasu poilicistiem, jūs atbalstat visu šo perversu izdarības, visi kā viens – nē nu tas jau tik mūsu darbs utt Tad es vaicāju, bet kāpēc bija iespējams Hitlera un Staļina režīmi, vai ne tapēc , ka katrs baidoties par savu ādu un savu darbavietu slaktēja un nodeva citus. Es saku bet jums taču ir izvēle, vai to darīt vai nē, izvēle nav vien tad , kad stobrs pie pakauša, un pat tad vienalga ir izvēle. Tās nodurtās acis runāja pašas par sevi, nācās cilvēkus uzmundrināt, sakot , ka ne jau viņus vainoju, bet vismaz lai padomā par to.Tik tālu nu esam, daram lietas un domājam domas , kuras nav mūsu.Teicu tik , ka ceru ka tā turpinot nezaudēsim visu , kas vēl atlicis…
  Un šī noziedzīgā sistēma ir iespējama vien tāpēc, ka klusu ciešot vai aiz vienaldzības sadarbojamies. Tiesu izpildītaji izmetam ģimenes ar bērniem uz ielas, banku darbinieki smērējam kredītus un izputinam majsaimniecības, policisti apsargājam šo sistēmu un viss notiek.Bet katrai skrūvītei šai sistemā ir vieta un bez viena elementa nav citu, un ja nesadarbojas neviens nav ar ko ari aizvietot tos , kas atsaka sistēmai. tas viss darbojas vien tikmer , kamēr ir kāds , kurš gatavs atmest morali, ētiku un pieņemt naudanesmird.lv.
  Nu kad praids jau bija startējis, kāds protestētājs uzleca uz norobežojošām barjerām, 2 poliči vinu sagrāba, es iejaucos pa vidu, teicu viss kartībā un paglābu puisi no aresta, tad vēl vienam svešzemju pederastu pedolācim izsitu no rokam končas ar ko tas uzbāzās bērniem ielas malā, gods kam gods policisti tur neiejaucās, uz pideru saukļiem rosija budjet svobodna, un za našu i vašu svobodu piebalsoju -ot piderasov,:D Tā kā drošu ugunslīniju neatradu , tad var teikt , ka pideriem šoreiz paveicās , jo tik vērienīgai nodokļu maksātāju naudas šķērdēšanai perversu pasākuma apsardzei šķiet neviens nebija gatavojies. Šovakar uzzināju , ka mums šodien ir arī viens politieslodzītais -Antiglobalistu Andris, kurš bija pieteicis mītiņu ģimenes vērtību atbalstam. No rīta saņēmu sms , ka paredzēts mītiņš , bet klusums, vien kaut kāds tipa pikets. Kaut ari neesmu antiglobalistu darbošanās metožu atbalstītājs, jo uzskatu , ka sistēmu nevar mainīt spēlējot pēc sistēmas noteikumiem, bet politiski aresti jau pārpēj pat jau visuresošo cenzūru . Ceru , ka tā ir sitēmas agonija un tauta reiz sāks mosties un apzināties savu spēku un sapratīs cik ļoti to izmanto un māna.apzināsies , ka visi mediji ir zem svešu varu kontroles ar totālu cenzūru, ne tikai rakstu veidošanā , bet pat komentu sadaļā. C nzūra ir jau tāda pat kā CCCP laikos, kaut domajošiem jau sen skaidrs , ka cionistu projekts EU , tas pats CCCP uzlabotais variants vien ir , nu jau pat niansēs..Lai mums visiem veicas.
  P.s. šis ir reposts, bet cik paredzami, ka so rakstu draugiem .lv nepieņēma sadaļai parunāsim, TVNET, DELFI utt bloķējuši manu IP, utt, Ļaudis drīz jūs piežmiegs , ja vēl ilgi klusēsiet un ticēsiet tam , ko raksta avīzēs un rada TV, ko stasta Valsts iztirgotaju varza Saeima un MK, policistiem būtu piens jadod par tik psihologiski smagu darbu-darīt lietas un domāt domas , kas nav viņu.Ne jau tas praids ar tiem smaidigajiem izvirtuļiem ir tas baisākais, baisi ir tas , kas aiz šis aisberga redzamās daļas stāv-bernu tirdzniecība, bernu seksuala verdzība un izmantosana,juvenala likumdošana ar sekojosu bērnu izņemšanu no ģimenem un atdošanu pedolaciem adopcijai un izmantosanai. Es budams policists to nespētu pieņemt, ka man pret paša gribu japiesedz amorālas un kriminālas lietas, tas jau ir salīdzinams ar to, ka 90.tajos policija apsasrgaja mafijas shodņakus, lai tiem neviens netraucē.Jeb to ka viss policijas galvgalis apmeram 5 gadus atpakaļ savos tajā laikā jaunajos policijas Volvo brauca apsveikt kriminalo autoritati Slaviku no Carnikavas 40. vai 45. dzimenē.Un tie nebija ierindas polici , bet tiešām galvgalis.Runaju , kamer vēl ļauts , jo drīz ,pavisam drīz , tas tiks liegts. Ir tacu likums par naida runu ar sankciju ka slepkavām, ir likums par rasismu, kaut seit vel nav rasisma, jo gluzi vienkarsi te vēl nav melngalvaiņu , bet cik ilgi vēl… Turpiniet vien kluset un taisīt ķēķa revolūcijas un ļaunums pieklauvēs arī pie jūsu durvīm , jo vairs nebūs neviena , kam jūs aizstavet, jo , kad savaca un iznīcinaja tos , kas nekl;useja, tu klusēji, stāvēji policijas ķēdē, vadīji kadu policijas struktūrvienību, balstīji kadu no siles partijām, piesedzi Valsts izzagšanu utt Domājiet jel cilvēki, domājiet.

 2. īsti lumpeņi!!! Izrādās kā pēdējie muļķi!? Ne velti smadzenēs skrūves vaļīgas!!! Runā par tiesībām??? Ja tā var braukāt pa pasauli un izrādīt savu debilitāti, tad TIESĪBAS NAV IEROBEŽOTAS!!!!!!!!!! Pat Ukrainā nav kauna šajā laikā PRIECĀTIES UN PLĀTĪTIES AR SAVU IZLAIDĪBU, kad šo zemi aizstāvot krīt karavīri un mirst civiliedzīvotāji no iebrucēju lodēm!?? NONSENSS!!! CILVĒKI BEZ KAUNA UN GODA!!! Lai piedod tie, kas tiešām tādi ir no dzimšanas!

 3. Nožēlojama “kultūra”!

 4. Gan nelegālie imigranti,gan homoseksuāļi!

 5. To tagad sauc pr kultūru?

 6. Paldies par informāciju !
  Līdz šim nezināju, ka ir tāda pediņkultūra !
  Biju pārliecināts, ka psihiski slimie ālējas.
  !
  Jā, jā, tiem slimajiem vajag dot plašu ceļu !
  Protestētājus paslēpt tālāk no acīm, vai učastkos ! 🙂 🙂 🙂 🙁
  !
  Ak no jeņķiem galvenais pediņš atbraucis ? Tad jau valdoņiem bikses pilnas 🙂
  !
  Cik nožēlojami !

 7. Paldies par vietējo “kultūras darbinieku” sarakstu!
  Iegaumēsim šos uzvārdus.

 8. Vienotība vienīgā atbalsta praidu , bet vienotībai ir tikai 23 deputātu balsis !
  Vai visi Latvijas iedzīvotāji atbalsta praidu un turpmāko tendenci pieņemt šīs attiecības , kā likuma normu visiem Latvijas iedzīvotājiem ?! Nē !!!

  • “tendenci pieņemt šīs attiecības , kā likuma normu visiem Latvijas iedzīvotājiem ?!”
   Domāju, Jūs esat maldināts, ja uzskatāt, ka praida mērķis ir, lai visi Latvijas iedzīvotāji stātos homoseksuālās attiecībās. Tas ir vienkārši pateikt, ka tādi cilvēki ir, un, ja kādam ir gadījies izaugot atklāt savu homoseksuālismu, tas nav iemesls, lai lektu Daugavāun nav arī nekāds “kauns”, ko slēpt.

 9. Neatbalstu praidu…nav ar ko te lepoties….Skumji gan…Slimība….

Draugiem Facebook Twitter Google+