Pasaulē
Eiropa

Eiropu turpina mocīt nežēlīga svelme 16

Foto AP/Scanpix/LETA

Plašā Eiropas dienvidu daļā turpinās liela svelme, vairākās pilsētās karstums vilnis kļuvis par spēcīgāko novērojumu vēsturē, liecina meteoroloģiskā informācija.

Saskaņā ar “Meteoalarm” datiem piektdien 11 Eiropas valstīs spēkā augstākās pakāpes brīdinājums par ekstremālu gaisa temperatūru. Sarkanā trauksme izsludināta visā Ungārijā, Horvātijā, Serbijā un Melnkalnē, kā arī lielā daļā Itālijas, Slovēnijas, Bosnijas un Hercegovinas. Sarkano brīdinājumu sinoptiķi izsludinājuši arī Rumānijas rietumos, Polijas un Slovākijas dienvidos, kā arī vietām Šveices dienvidos.

Savukārt oranžās krāsas brīdinājums par stipru karstumu spēkā daudzviet Spānijā, Francijas dienvidaustrumu rajonos un Korsikā, Austrijā, Moldovā, Bulgārijā un Maķedonijā. Vēl četrās valstīs – Portugālē, Čehijā, Grieķijā un Maltā – izsludināts dzeltenais brīdinājums.

Tādējādi 21 no 36 Eiropas valstīm, kas ir brīdinājumu sistēmas “Meteoalarm” dalībnieces, piektdien spēkā brīdinājums par karstumu.

Pēdējās dienās vietām Spānijā, Francijā, Itālijā un Balkānu reģionā gaisa temperatūra sasniegusi +41..+43 grādus, turklāt dažviet Vidusjūras piekrastē gaisa temperatūra naktīs nav noslīdējusi zemāk par +30 grādiem.

Vairākās vietās jau pārspēts gan visu laiku karstākās dienas, gan siltākās nakts rekords. Visvairāk temperatūras rekordu līdz šim bijis Itālijā un Francijas dienvidaustrumos, tajā skaitā Korsikā.

Vairākos Spānijas un Itālijas apgabalos augstākā gaisa temperatūra prognozēta piektdien un sestdien, Balkānu reģionā – tuvākajās trijās dienās.

Nedēļas beigās no ziemeļiem karstums sāks atkāpties, tomēr arī nākamnedēļ vietām Spānijā, Itālijā un Balkānu valstīs gaisa temperatūra sasniegs +40 grādu, prognozē “Global Forecast System”.

LA.lv