×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. maijs, 2012
Drukāt

Eiroremonts Apdegumu centrā

apdegumi_leta_15

16. maijā durvis vēra rekonstruētās Valsts apdegumu centra telpas, kuru renovācijai izlietots 451 561 lats. Lielākā daļa – 383 827 lati – bija Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums, 59 651 lats – valsts budžeta finansējums, bet 8083 lati – slimnīcas ieguldītie līdzekļi.

 

Renovācija centram bija ļoti nepieciešama, jo kopš savas darbības uzsākšanas 1992. gadā stacionāra “Biķernieki” sastāvā nekāda telpu modernizācija netika veikta. Tagad centrs pilnībā atbilst mūsdienu prasībām. Lai izvairītos no hospitālajām infekcijām, visas telpas aprīkotas ar īpašām ultravioleto staru lampām, kas darbojas visu diennakti, modernizēta intensīvās terapijas nodaļa, labiekārtotas palātas, ierīkota īpaša telpa ar vannu ļoti plašus apdegumus guvušu pacientu pārsiešanai.

Katru gadu centrā specializēto palīdzību saņem vairāk nekā 600 pacientu ar dažādiem apdegumiem, apsaldējumiem, plašām, inficētām brūcēm. Piemēram, pērn tajā ārstējušies 625 pacienti. Vairāk nekā puse no viņiem bija guvuši dažādu pakāpju apdegumus, diezgan daudziem bija jāārstē apsaldējumi, 12% – ķīmiskie apdegumi, bet 55 – elektrotraumas. Katru gadu ap desmit pacientiem vēršas centrā pēc saskarsmes ar latvāņiem vai apdegumiem, kas gūti solārijā vai sauļojoties.

Ik gadu centrā tiek veiktas apmēram 600 operācijas un vairāk nekā 10 000 pārsiešanas.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+