×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Eirovīzija – šī gada skatītākā pārraide Latvijā (provizoriski!)

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Sestdienas Latvijas iedzīvotāju, kas pēc provizoriskajiem datiem, ir šī gada skatītākā pārraide Latvijā visu televīzijas kanālu konkurencē.

23. maijā LTV1 kanāls, laikā no plkst. 22.00 līdz 2.00, kad tika rādīts 60.Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls, kopumā ieinteresēja 569 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju jeb 28.8% no visiem TV skatītājiem Latvijā, liecina provizoriskie TNS dati.
Arī ceturtdien Eirovīzijas 2. pusfinālu vēroja liels skatītāju skaits – 272 tūkstoši jeb 13.8% no visiem Latvijas televīzijas skatītājiem vecumā no 4 gadiem.

Šogad Eirovīzijas auditorija bija aizvadītajos gados lielākā. Iepriekšējā reize, kad Eirovīzijas starptautiskā fināla tiešraide piesaistīja tik pat lielu auditoriju bija 2008. gadā, kad to vēroja 16.6% no visiem televīzijas skatītājiem Latvijā jeb 365 tūkstoši.

Skatītāju lielās intereses dēļ LTV1 kanāls bija pagājušās nedēļas skatītākais televīzijas kanāls Latvijā ar skatīšanās laika daļu (share) – 15.1%., 23.maija, Eirovīzijas finālu (22.00-2.00) vidēji vēroja 323 tūkstoši (16.4%)

“Latvijas Televīzija izsaka pateicību visiem balsotājiem un līdzjutējiem Latvijā un visā pasaulē, īpaši Lielbritānijā, kuri atbalstīja Latvijas Televīzijas rīkotā autoru un izpildītāju konkursa “Supernova” uzvarētāju un Latvijas pārstāvi starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Aminatu Savadogo,” informē VSIA Latvijas Televīzija valdes loceklis Sergejs Ņesterovs.

“Latvijas Televīzijas radošās un tehniskās komandas darbs un uzdrīkstēšanās mainīt līdzšinējo Eirovīzijas nacionālās atlases formātu un savādāk paskatīties uz starptautisko Eirovīzijas konkursu ir devis lieliskus rezultātus – Latvija pēc daudzu gadu pārtraukuma ir finālistu rindās, Latvijas vārds pasaules līmenī ir plaši izskanējis vispozitīvākajā veidā un “Supernova” fināliste Aminata ar savu vokālu, šarmu un talantīgo komandu ir apbūrusi visu Eiropu, ko īpaši uzsver Eiropas valstu mediji,” uzsver S.Ņesterovs, papildinot, ka arī Latvijā Eirovīzijas starptautiskais konkurss tik daudz skatītājus nav pulcējis ļoti daudzus gadus.

“Līdz ar Aminatas atgriešanos Latvijā, mums, Latvijas Televīzijai jau ir sācies jauns cikls – gatavošanās nākamajam gadam un kā sākums tam ir nākamais autoru un izpildītāju konkurss “Supernova”, kuram pieteikšanās sāksies jau septembrī,” skaidro S.Ņesterovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+