×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. maijs, 2012
Drukāt

Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā uzvar Zviedrija

loren

Šā gada Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku 26.maija vakarā uzvarēja Zviedrijas pārstāve Lorīna ar dziesmu “Euphoria”. Valstu balsojumā Zviedrijas dziesma saņēma 372 punktus. Līdz ar to nākamgad Eirovīzijas dziesmu konkursa abi pusfināli un fināls notiks Zviedrijā.

Otrajā vietā palika grupa “Buranovskije babuški” no Krievijas ar dziesmu “Party for Everybody”, kas saņēma 259 punktus, bet trešajā vietā – Serbijas pārstāvis Žeļko Joksimovičs ar dziesmu “Nije ljubav stvar”, kas ieguva 214 punktus.

Ceturto vietu ieņēma Azerbaidžānas pārstāve Sabina Babajeva ar dziesmu “When The Music Dies”, kas ieguva 149 punktus, bet piekto vietu – Albānijas dziedātāja Rona Nišliu ar kompozīciju “Suus”, kas saņēma 146 punktus.

Ots Leplands no Igaunijas ar dziesmu “Kuula” bija sestajā vietā, iegūstot 120 punktus, bet Lietuvas pārstāvis Donāts Montvīds, kas Eirovīzijā piedalījās ar skatuves vārdu Donijs Montels (Donny Montell), ar dziesmu “Love Is Blind”- 14.vietā ar 70 punktiem.

Popmūzikas veterāns Engelberts Hamperdinks, kas pārstāvēja Lielbritāniju ar dziesmu “Love Will Set You Free”, palika priekšpēdējā – 25. – vietā, saņemot tikai 12 punktus.

Latvijas pārstāve Anmary ar dziesmu “Beautiful Song” piedalījās pirmajā pusfinālā otrdien, taču finālā neiekļuva.

Eirovīzijas konkursa pusfināli un fināls šogad notika Baku, jo pērn Eirovīzijas finālā Vācijas pilsētā Diseldorfā uzvarēja Azerbaidžānas pārstāvji Els un Nikija ar dziesmu “Running Scared”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+