×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. maijs, 2015
Drukāt

Eirovīzijas dziesmu konkursā uzvar Zviedrija; Latvijai 6.vieta (27)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Uzvaru Eirovīzijas dziesmu konkursā izcīnījusi Zviedrija, kurai tiesības nākamgad rīkot populāro konkursu ar dziesmu “Heroes” atnesa dziedātājs Maons Zermeloauvs. Otrajā vietā Eiropas televīzijas skatītāji iebalsoja Krieviju, bet trešo vietu izcīnīja Itālija. Latvija konkursā ieguva 6.vietu.

Uzvarētājas Zviedrijas pārstāvis Monss Selmerlēvs ar dziesmu “Heroes” (“Varoņi”) saņēma 365 punktus. Otrajā vietā ar 303 punktiem ierindojās Krievija ar Poļinas Gagarinas izpildīto dziesmu “A Million Voices” (“Miljons balsu”), bet trešajā vietā ar 292 punktiem ierindojās Itālija ar grupas “Il Volo” dziesmu “Grande Amore” (“Lielā mīla”). Ceturto vietu ieņēma Beļģijas pārstāvis Loiks Notets ar dziesmu “Rhythm Inside” (“Iekšējais ritms”), savukārt Austrālijas pārstāvis Gajs Sebastians ar dziesmu “Tonight Again” (“Šovakar atkal”) tika atzīta par piekto labāko dziesmu Eirovīzijas konkursā.

Savukārt Aminatas priekšnesums kopumā saņēma 186 punktus, bet maksimālo punktu skaitu – 12 – par mūsu valsts pārstāvi atdeva Īrija, Lietuva un Sanmarīno. Desmit punktus Latvija saņēma no Polijas, astoņus punktus Latvija ieguva no Norvēģijas, bet septiņus punktus Latvijai deva Austrālija, Beļģija, Francija, Islande, Lielbritānija un Slovēnija.

Latvijas skatītāji pirmo vietu un 12 punktus deva Zviedrijai, desmit punktus Krievijai, bet trešajā vietā ar astoņiem punktiem iebalsoja Itāliju. Latvijas balsojuma rezultātus paziņoja Markus Riva.

Lietuva, kuras pārstāvji – duets Vaids Baumils un Monika Linkīte – izpildīja dziesmu “This Time” (“Šoreiz”), Eirovīzijas dziesmu konkursā Krievijai neiedeva nevienu punktu, bet pati kopumā saņēma 30 punktus un ierindojās 17.vietu. Arī Sanmarīno Krieviju atstāja bez punktiem.

Konkursa rīkotāja Austrija un tās kaimiņvalsts Vācija Eirovīzijas konkursā šogad nesaņēma nevienu punktu.

Pēdējos gados Latvijas mūziķiem Eirovīzijas fināls bija gājis secen, taču Aminatai izdevās pielikt punktu šai neveiksmju sērijai.

Finālā Aminata uzstājās ar 19.kārtas numuru, izpildot savu dziesmu “Love Injected”.

Līdzās Aminatai konkursa finālā vietu bija izcīnījuši mūziķi no vēl 26 valstīm – Slovēnijas, Francijas, Izraēlas, Igaunijas, Anglijas, Armēnijas, Lietuvas, Serbijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Kipras, Austrālijas, Beļģijas, Austrijas, Grieķijas, Melnkalnes, Vācijas, Polijas, Rumānijas, Spānijas, Ungārijas, Gruzijas, Azerbaidžānas, Krievijas, Albānijas un Itālijas.

Eirovīzijas dziesmu konkurss šogad norisinājās jau 60.reizi. Latvijai tajā uzvaru atnesusi dziedātāja Marija Naumova – 2002.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Bet es tā arī nesapratu, kādēļ jūs visi par to Aminatas sniegumu tā jūsmojat. Noskatījos un noklausījos vairākas reizes. Jā, dziedātāj viņa ir laba, arī vizuālie efekti dziesmai piemeklēti uz pilnu klapi. Bet tā pati dziesma, piedodiet, vairāk atgādina tādu vaimanāšanu visās toņkārtās. Ne tur ko klausīties, ne baudīt un vēl jo mazāk jūsmot. Aprunājos ar citiem mūzikai tuviem cilvēkiem. Tie atbild izvairīgi. Laikam jau tā milzīgā reklāmas kampaņa ir nostrādājusi un cilvēki vienkārši neuzdrošinās paust kaut ko pretēju vispār izsludinātajam viedoklim, lai neizskatītos pēc nejēgām vai tumsoņiem.

 2. BRĪNOS, ka NEVIENU PUNKTU par tik labu sniegumu kā mūsu AMINATAI šajā konkursā, nepiešķīra Balkānu valstu 4-nieks?????? Kādu medus podu tad Latvija šīm valstīm izstrēbusi un kad to paspējusi??? Varbūt, ka vienīgi RAŠAS sabiedrotās…Par Izraēlu nebrīnos, tā ir ĻAUNATMINĪGA TAUTA un nekorekta savos uzskatos, tai neinteresē citu sāpes un zaudējumi, kur pati arī savu roku pielikusi… Skumji, ka VISUR, kur vien IESPĒJAMS, dominē pretīgā POLITIKAS KĀRTS…arī mūzikā nevaram būt izņēmums – GODĪGI…

 3. Grēviņš ir un paliks Tomiņš no pekšņiem.

 4. Man vislabāk patika igauņu dziesma.
  Patika Aminatas uzstāšanās: gan dziesma gan uzvedība gan tērps gan piedziedātāju darbs. Pamanāms ka nopietni strādāts un tik labi sanācis. Darbs un veiksme!
  Ļoti patika mūsu komentētāji Valters ar Tomu. Labprāt klausītos arī citreiz.

 5. Šausmīga rēkšanas dziesma.Pretīgi.

 6. I so wanted that Latvian song would win. Well at least in top 5…close but I feel disappointed 🙁 great song and performance Brother nation 🙂

 7. Malacīte prieks par Aminatu! Patika un priecājos, ka Zviedri uzvarēja bija favorīti malači!

 8. Kāpēc Delfos zviedram pavisam citāds vārds – Manss Zelmerlēvs, bet šeit atšķirīgs?!

 9. Vai tad Igaunija neiedeva nevienu punktu Aminatai? Bet 6. vieta,tas ir liels panakums.Prieks par mūsu meiteni!Apsveicu no sirds!!!:)

 10. Labs…..

 11. Klau, kāpēc Austrālija piedalās Eirovīzijā? Kopš kura laika? (Es pati neskatījos/neskatos/neskatīšos šo konkursu, atvēru rakstu, lasu un nesaprotu, ko šeit dara Austrālija?) Vai arī raksta autors neatšķir Austriju no Austrālijas? 😀

 12. Aminata 2. pusfinālā ieguva 2. vietu. Protams, balsotāji būvē tiltus, parasti kaimiņvalstis vairāk punktus dod kaimiņiem, taču, ar vienu “bet” – kaimiņvalstīs vairāk kaimiņu tautas pārstāvju. Vai to, kas speciāli uz turieni aizbrauc, lai balsotu. Piemērs, Austrumigaunija – ļoti krievisks apgabals, tāpēc no Igaunijas Krievijai – 12 punkti. Negribas ticēt, ka igauņi tik ļoti balsotu par Krieviju. Bet ir viens dīvains balsojums: Vācija un Austrija finālā palika vispār bez punktiem! Būtu vismaz viena otrai ko iedevušas… Aminatai trīs 12 punkti: Īrija, Lietuva un Sanmarino. Par pēdējo brīnums! 10 punkti no Polijas. 8 – no Norvēģijas, daudz septītnieku, pārējie tā paknapāk. Kopā 186. Neviena punkta no Albānijas, Maķedonijas, Izraēlas un Melnkalnes. tajā reģionā laikam šadas dziesmas nepatīk.

 13. Vai man vienīgajai šī dziesma ļoti atgādina David Guetta-heros on the sun? piedziedājumā īpaši.

 14. Dziesma nekāda, brīnums, ka 6.vieta. Priecē, ka pārsvarā uzvar civilizētas valstis, nevis, ka te bija dažus gadus, visādas serbijas un merbijas.

 15. Malacis ! Tas jau Latvijai ir ļoti daudz ,salīdzinoši ar iepriekšējiem gadiem.

 16. Ļoti lepojos ar Lietuvu!Paldies Lietuvai par lielisko piemēru- par mugurkaulu!
  100 cepures noceļu kaimiņu priekšā- ne tik daudz par 12 punktiem mums , bet daudz vairāk par 0 punktiem Krievijai.

  • Domai par 0 punktiem Krievijai

  • Un lai kādas “patriotiskās” jūtas būtu pārņēmušas katru no skatītājiem, dziesmu konkursā tām nebija īstā vieta, vislabākie dziedātāji uzvarēja! – un tie bija zviedrs un Krievijas Poļina, no pirmām dzismu skaņām sapratu, ka viņi uzvarēs, jo bija un ir vislabākie!, un absolūti nospļauties uz visiem putiniem un viņa cūcībām! Pret putinciem jācīnās uz citām “barikādēm”!

   • Krievija tiešām bija laba dziesma, bet man patika cita. Krievi ir izkaisīti pa visu pasauli, viņu ir ļoti daudz, bet viņi ir vienoti un vienmēr balsos par savējo, par labu vai par sliktu, bet par savējo.

   • beztalantu šovs Atbildēt

    No kura laika kvalitāti nosaka balsojot?

    Putina jaunajam vilnim līdzīgs beztalantu šovs, mūzika līmenī ”lai skan fonā, jo man slinkums izslēgt”.

Draugiem Facebook Twitter Google+