×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. februāris, 2014
Drukāt

Eirovīzijas nacionālo pusfinālu balsojumu rezultāti, 1. pusfināls

Foto - LetaFoto - Leta

TDA "Līgo" un dziedātāja Olga Rajecka ar dziesmu "Saule riet" uzstājas Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālās atlases jeb "Dziesmas 2014" pirmajā pusfinālā "Palladium" koncertzālē.

Noslēdzoties Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajai atlasei, LTV publicē informāciju arī par balsojumiem pusfinālos 1. un 2. februārī.

Pirmajā pusfinālā, 1. februārī, piedalījās DJ Dween un Sabīne Berezina, grupa “Crazy Dolls”, Tamara Rutkovska, Niko, Ivo Grīsniņš Grīslis, grupa “Aarzemnieki”, Oskars Deigelis, Samanta Tīna, grupa “MyRadiantU”, Aminata Savadogo, Dāvis Matskins, Olga un Līgo.

Balsojuma rezultātā visu 12 izpildītāju dziesmas tika sarindotas secībā no 1 līdz 12, un pirmās sešas tika izvirzītas finālam 22. februārī Ventspilī. Balsojumu veidoja 50 procentu žūrijas viedoklis un otri 50 procenti piederēja skatītājiem. Ja žūrijas un skatītāju balsojumu apkopojumā neizšķirts rezultāts, priekšroka bija skatītāju balsojumam.

Žūrijas sastāvā 1. februārī bija Kristaps Krievkalns – mūziķis, komponists un aranžētājs, Jegors Jerohomovičs – mūzikas kritiķis un kultūras žurnālists, Aija Strazdiņa – mūzikas video klipu režisore un televīzijas producente, Ģirts Lūsis – mūziķis, komponists, koncertu producents un grupu “Labvēlīgais tips” un “Bonaparti.lv” menedžeris, Uldis Cīrulis jeb DJ Monsta – “Rīga Radio” FM94,5 dīdžejs; Gabriels Brodžīnī (Gabriel Broggini) – šveiciešu dueta “Sinplus” solists, Ivans Brodžīnī (Ivan Broggini) – šveiciešu dueta “Sinplus” ģitārists, Vineta Elksne – dziedātāja, vokālā pedagoģe, diriģente un dziesmu autore, Jānis Palkavnieks – sociālā tīkla Draugiem.lv runasvīrs.

Katrs žūrijas pārstāvis sarindoja fināla dziesmas secībā no populārākās līdz nepopulārākajai. Visaugstāk novērtētā dziesma saņēma 1.vietu, viszemāk – 12.vietu.

Skatītāju lēmumu veidoja telefonbalsojums (ne vairāk kā 2 īsziņas un 10 telefona zvani no viena numura) un no šī gada arī balsojums internetā. Dziesmas tika sarindotas secībā no populārākās līdz nepopulārākajai. Visvairāk balsu ieguvusī dziesma saņēma 1. vietu, vismazāk – 12. vietu. Ja balsojuma rezultāts būtu neizšķirts, tad priekšroka tiktu dota telefonbalsojumam.

Žūrija 1. pusfināla dalībniekus sarindoja šādā secībā:

1. “Stay”, Samanta Tīna,

2. “Saule riet”, Olga un Līgo,

3. “Going All the Way”, grupa “MyRadiantU”,

4. “I can breathe”, Aminata Savadogo

5. “I’ve got”, Ivo Grīsniņš Grīslis,

6. “Cake To Bake”, grupa “Aarzemnieki”,

7. “Here I am again”, Niko,

8. “Bučas”, grupa “Crazy Dolls”,

9. “Dejo Tā”, DJ Dween un Sabīne Berezina,

10. “Just Stop”, Oskars Deigelis,

11. “I’m happy”, Tamara Rutkovska,

12. “I need more”, Dāvis Matskins.

Interneta balsojumā skatītāji dalībniekus sarindoja šādā secībā:

1. “Saule riet”, Olga un Līgo,

2. “Cake To Bake”, grupa “Aarzemnieki”,

3. “I can breathe”, Aminata Savadogo,

4. “Here I am again”, Niko,

5. “Stay”, Samanta Tīna,

6. “Going All the Way”, grupa “MyRadiantU”,

7. “Dejo Tā”, DJ Dween un Sabīne Berezina,

8. “I need more”, Dāvis Matskins,

9. “Just Stop”, Oskars Deigelis,

10. “I’ve got”, Ivo Grīsniņš Grīslis,

11. “Bučas”, Grupa Crazy Dolls,

12. “I’m happy”, Tamara Rutkovska.

Telefonbalsojumā skatītāji dalībniekus sarindoja šādā secībā:

1. “Saule riet”, Olga un Līgo,

2. “Here I am again”, Niko,

3. “Cake To Bake”, grupa “Aarzemnieki”,

4. “I can breathe”, Aminata Savadogo,

5. “Stay”, Samanta Tīna,

6. “I need more”, Dāvis Matskins,

7. “Going All the Way”, grupa “MyRadiantU”,

8. “Just Stop”, Oskars Deigelis,

9. “I’m happy”, Tamara Rutkovska,

10. “Dejo Tā”, DJ Dween un Sabīne Berezina,

11. “I’ve got”, Ivo Grīsniņš Grīslis,

12. “Bučas”, grupa “Crazy Dolls”.

Finālā iekļuva Olga un Līgo ar dziesmu “Saule riet” (mūzikas autors Tomass Kleins, teksta autors Guntars Račs), Samanta Tīna ar dziesmu “Stay” (mūzikas un teksta autors Ingars Viļums), grupa “Aarzemnieki” ar dziesmu “Cake To Bake” (mūzikas un teksta autors Guntis Veilands), Niko ar dziesmu “Here I am again” (mūzikas un teksta autors Vladimirs Koževņikovs (Niko)), grupa “MyRadiantU” ar dziesmu “Going All the Way” (mūzikas un teksta autors Janis Driksna), Aminata Savadogo ar dziesmu “I can breathe” (mūzikas un teksta autore Aminata Savadogo).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+