Apbrīno

“Eirovīzijas” skatītājiem vislabāk paticis Portugāles pārstāvis Salvadors Sobrāls 16

Foto – Leta/EPA

Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, kurā balsošana noslēdzas vēlā naktī uz svētdienu, Kijevā triumfēja Portugāles pārstāvis Salvadors Sobrāls ar dziesmu “Amar Pelos Dois”. Portugāles dziesma ieguva 758 punktus un nākamgad konkurss norisināsies Portugālē.

Otro vietu ar 615 punktiem ieguva Bulgārijas dziedātājs Kristians Kostovs, izpildot dziesmu “Beautiful Mess”, bet trešo vietu un 374 punktus izpelnījās Moldovas grupa “Sunstroke Project” ar dziesmu “Hey, Mamma!”. Pēc tām seko Beļģija, Rumānija, Itālija, Ungārija, Zviedrija, Horvātija un Francija.

Jau vēstīts, ka konkursā piedalījās 20 valstu pārstāvji no abiem pusfināliem. No pirmā pusfināla finālā iekļuva Moldova, Azerbaidžāna, Grieķija, Zviedrija, Portugāle, Polija, Armēnija, Austrālija, Beļģija un Kipra, otrā – Bulgārija, Baltkrievija, Horvātija, Ungārija, Dānija, Izraēla, Rumānija, Norvēģija, Nīderlande un Austrija. Tāpat finālā startēja “lielais piecinieks” – Itālija, Spānija, Apvienotā Karaliste, Francija un Vācija, kā arī konkursa rīkotājvalsts Ukrainas.

Latvijas pārstāve, grupa “Triānas parks” neiekļuva finālā. Tajā no otrā pusfināla netika arī Latvijas kaimiņvalstu – Igaunijas un Lietuvas – pārstāvji.

Galerijas nosaukums

LA.lv