Kultūra
Mūzika

Eirovīzijas uzvarētājs atlabst pēc sirds transplantācijas un gatavs dziedāt 16

Foto – Leta/Reuters

Eirovīzijas 2017 uzvarētājs, Portugāles dziedātājs Salvadors Sobrals, kurš burtiski pirms pāris dienām izrakstīts no slimnīcas pēc sirds transplantācijas, neklātienē saņēmis European Border Breaker balvu kā atzinību par saviem starptautiskajiem panākumiem, un jau tuvākajā laikā plāno ierakstīt albumu, ziņo pasaules prese.

“Es jūtos ar katru dienu labāk, taču man jāpatur prātā, ka vajadzīgs laiks, lai atlabtu no no šādas operācijas,” Sobrals sacīja kanālam “Euronews”. Visādi citādi dziedātājs jūtoties “absolūti motivēts” jebkādiem nākotnes izaicinājumiem.

Dziedātājs, kuram pērn bija 27 gadi, uzvarēja Eirovīzijas konkursā ar māsas Luīzas sarakstītu dziesmu “Amar Pelos Dois” (“Mīla mums abiem”), kļūstot par pirmo portugāli, kuram tas izdevies, un pēc tam strauji kļuva slavens, izvirzoties priekšgalā balsojumā par Eiropas kultūras personību 2017. gadā.

Tomēr veselības stāvoklis Sobralam neļāva izbaudīt jauniegūto popularitāti. Pēc koncertsērijas dzimtajā Portugālē sirds slimība lika viņam atvadīties no mūzikas dzīves, un decembrī notika sirds transplantācija.

Sobrals Portugālē ir ļoti iemīļots un cenšas iesaistīties visā, kas notiek valstī. Tā pērn viņš visus ienākumus no albuma “Excuse Me” ziedoja Pedrogao Grande , pašvaldībai valsts centrālajā daļā, kura smagi cieta no mežu ugunsgrēkiem.

“Vienmēr šķiet dīvaini saņemt balvu, jo nejūtos to pelnījis,” sacīja Sobrals. “Es jau tikai dziedu, man tas patīk un ir dabiski.”

LA.lv