×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. marts, 2013
Drukāt

Eirozona un SVF piešķir Kiprai palīdzību 10 miljardu eiro apmērā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eirozonas finanšu ministri un Starptautiskais valūtas fonds (SVF) 16.marta rītā vienojušies sniegt finansiālu palīdzību Kiprai 10 miljardu eiro apmērā, paziņoja diplomāti pēc Briselē 10 stundas ilgušām sarunām.

Palīdzība parādu krīzes atrisināšanai būs “līdz 10 miljardiem eiro”, lai gan Nikosija pērn sākotnēji prasīja 17 miljardus, kas ir aptuveni tikpat, cik Kipras iekšzemes kopprodukta (IKP) apjoms.

Kā pavēstīja viena amatpersona, SVF piedalīsies ar aizdevumu viena miljarda eiro apmērā.

Apmaiņā pret palīdzību Kiprai pieprasīts uzlikt nodevu noguldījumiem bankās un palielināt korporatīvā nodokļa likmi.

Palīdzības pakete paredz, ka Kiprai noguldījumiem bankās virs 100 000 eiro uzliekama vienreizēja 9,9% nodeva, bez zem šīs summas nodevas apmērs ir 6,75%. Nodeva attieksies uz visiem – sākot no Kipras pensionāriem līdz krievu oligarhiem.

Tāpat Kiprai korporatīvā nodokļa likme ir jāpalielina no 10% līdz 12,5%.

Kipras valdība bija iepriekš paziņojusi, ka līdzīgas prasības nepieņems, taču pēc ilgstošajām sarunām Briselē padevās spiedienam un pavēstīja, ka šādi nosacījumi tomēr ir pieņemami palīdzības vienošanās noslēgšanai.

Ziņas par nodevu visiem noguldījumiem ir šokējušas valsts iedzīvotājus, taču bankas ir slēgtas un durvis atvērsies tikai otrdien, līdz kuram laikam valdība paredz steidzamā kārtā izstrādāt noteikumus par nodevas uzlikšanu.

Tiek lēsts, ka no nodevas valsts kase iegūs aptuveni 5,8 miljardus eiro.

Kā vēstīts, pagājušā gada jūnijā Kipra kļuva par piekto eirozonas valsti, kas no vienotās valūtas partneriem lūdza finansiālu palīdzību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+