×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. marts, 2012
Drukāt

Eirozona vienojas palielināt stabilitātes fondu līdz 800 miljardiem eiro

marija

Eirozonas dalībvalstu finanšu ministri Kopenhāgenā notiekošajā sanāksmē vienojās palielināt eirozonas finanšu stabilitātes fonda līdzekļu apjomu līdz aptuveni 800 miljardiem eiro (562,2 miljardiem latu), paziņoja Austrijas finanšu ministre Marija Fektere.

 

Ministri jau iepriekš vienojās, ka fonda apjomu nepieciešams palielināt no pašreizējiem 500 miljardiem eiro (351,4 miljardiem latu), kas būs pieejami Eiropas Stabilitātes mehānismam (ESM), kas aizstās Eiropas Finanšu stabilitātes fondu (EFSF) un darbību sāks jūlijā. Fektere norādīja, ka 800 miljardos eiro ietverti 500 miljardi no ESM, 200 miljardi eiro, kas jau apsolīti parādsaistību problēmās nonākušajām valstīm, kā arī vēl 100 miljardi eiro divpusējos aizdevumos un Eiropas Savienības līdzekļos. Viņa pastāstīja, ka abi glābšanas fondi – ESM un EFSF – darbosies paralēli līdz 2013.gada vidum. Savukārt finanšu līdzekļi ESM tiks iemaksāti divos maksājumos šogad un nākamajos divos gados.

Eiropas starptautiskie partneri, tostarp Starptautiskais valūtas fonds, jau iepriekš pauda vēlmi, lai eirozona nodrošinātos pēc iespējas efektīvāk pret jaunām krīzēm, kas varētu ietekmēt visu pasauli. Papildus bažām par parādsaistību krīzes iespējamu izplešanos, nepieciešamību palielināt reģiona finanšu stabilitātes fonda resursus radījis arī jauns satraukums par Spānijas finansiālo situāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+