Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
28. jūlijs, 2016
Drukāt

Eirozonas ekonomiskā pārliecība piedzīvo negaidītu kāpumu (2)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Eirozonas ekonomiskās pārliecības indekss (ESI) šā gada jūlijā negaidīti palielinājies līdz 104,6 punktiem, salīdzinot ar 104,4 punktiem jūnijā, teikts ceturtdien publiskotajā Eiropas Komisijas (EK) paziņojumā.

Šis kāpums pārsteidzis analītiķus, kuri bija prognozējuši, ka indekss samazināsies līdz 103,5 punktiem.

EK norāda, ka pārliecība jūlijā pieaugusi visās aplūkotajās nozarēs, taču samazinājusies starp patērētājiem.

Tikmēr Eiropas Savienībā ESI jūlijā samazinājies līdz 104,8 punktiem, salīdzinot ar 105,7 punktiem jūnijā.

Latvijā ESI indekss jūlijā samazinājies līdz 104,4 punktiem, salīdzinot ar 104,7 punktiem pirms mēneša.

Dati par Latviju liecina, ka pārliecība jūlijā samazinājusies rūpniecības nozarē, pieaugusi pakalpojumu un celtniecības sektoros, bet mazumtirdzniecības nozarē un starp patērētājiem tā saglabājusies nemainīga.

Tikmēr Igaunijā ESI indekss jūlijā palielinājies no 100,3 punktiem līdz 102,1 punktam, bet Lietuvā tas pieaudzis no 103,7 punktiem līdz 103,8 punktiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ir mazi meli, lieli meli un statistika.
    Var viņi priecaties kā grib, bet visdrīzāk Sitādu blefu laiž, lai mazinatu krīzes dziļumu. Itālija ir uz Ekonomiskās krīzes slieksņa. Vācija arī nu būs iegrūsta parādos starptautiskajiem augļotājiem ar masu migrācijas karu pret Vāciju.
    Blefo

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+