Mobilā versija
-2.0°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
28. jūlijs, 2016
Drukāt

Eirozonas ekonomiskā pārliecība piedzīvo negaidītu kāpumu (2)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Eirozonas ekonomiskās pārliecības indekss (ESI) šā gada jūlijā negaidīti palielinājies līdz 104,6 punktiem, salīdzinot ar 104,4 punktiem jūnijā, teikts ceturtdien publiskotajā Eiropas Komisijas (EK) paziņojumā.

Šis kāpums pārsteidzis analītiķus, kuri bija prognozējuši, ka indekss samazināsies līdz 103,5 punktiem.

EK norāda, ka pārliecība jūlijā pieaugusi visās aplūkotajās nozarēs, taču samazinājusies starp patērētājiem.

Tikmēr Eiropas Savienībā ESI jūlijā samazinājies līdz 104,8 punktiem, salīdzinot ar 105,7 punktiem jūnijā.

Latvijā ESI indekss jūlijā samazinājies līdz 104,4 punktiem, salīdzinot ar 104,7 punktiem pirms mēneša.

Dati par Latviju liecina, ka pārliecība jūlijā samazinājusies rūpniecības nozarē, pieaugusi pakalpojumu un celtniecības sektoros, bet mazumtirdzniecības nozarē un starp patērētājiem tā saglabājusies nemainīga.

Tikmēr Igaunijā ESI indekss jūlijā palielinājies no 100,3 punktiem līdz 102,1 punktam, bet Lietuvā tas pieaudzis no 103,7 punktiem līdz 103,8 punktiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ir mazi meli, lieli meli un statistika.
    Var viņi priecaties kā grib, bet visdrīzāk Sitādu blefu laiž, lai mazinatu krīzes dziļumu. Itālija ir uz Ekonomiskās krīzes slieksņa. Vācija arī nu būs iegrūsta parādos starptautiskajiem augļotājiem ar masu migrācijas karu pret Vāciju.
    Blefo

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (6)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+