Mobilā versija
+0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
28. jūlijs, 2016
Drukāt

Eirozonas ekonomiskā pārliecība piedzīvo negaidītu kāpumu (2)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Eirozonas ekonomiskās pārliecības indekss (ESI) šā gada jūlijā negaidīti palielinājies līdz 104,6 punktiem, salīdzinot ar 104,4 punktiem jūnijā, teikts ceturtdien publiskotajā Eiropas Komisijas (EK) paziņojumā.

Šis kāpums pārsteidzis analītiķus, kuri bija prognozējuši, ka indekss samazināsies līdz 103,5 punktiem.

EK norāda, ka pārliecība jūlijā pieaugusi visās aplūkotajās nozarēs, taču samazinājusies starp patērētājiem.

Tikmēr Eiropas Savienībā ESI jūlijā samazinājies līdz 104,8 punktiem, salīdzinot ar 105,7 punktiem jūnijā.

Latvijā ESI indekss jūlijā samazinājies līdz 104,4 punktiem, salīdzinot ar 104,7 punktiem pirms mēneša.

Dati par Latviju liecina, ka pārliecība jūlijā samazinājusies rūpniecības nozarē, pieaugusi pakalpojumu un celtniecības sektoros, bet mazumtirdzniecības nozarē un starp patērētājiem tā saglabājusies nemainīga.

Tikmēr Igaunijā ESI indekss jūlijā palielinājies no 100,3 punktiem līdz 102,1 punktam, bet Lietuvā tas pieaudzis no 103,7 punktiem līdz 103,8 punktiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ir mazi meli, lieli meli un statistika.
    Var viņi priecaties kā grib, bet visdrīzāk Sitādu blefu laiž, lai mazinatu krīzes dziļumu. Itālija ir uz Ekonomiskās krīzes slieksņa. Vācija arī nu būs iegrūsta parādos starptautiskajiem augļotājiem ar masu migrācijas karu pret Vāciju.
    Blefo

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+