Mobilā versija
Brīdinājums +0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
11. maijs, 2015
Drukāt

Eirozonas finanšu ministri nepiekāpjas un mudina Grieķiju paātrināt reformas

griekija2

Eirozonas finanšu ministri, kuri pirmdien Eirogrupas sanāksmē Briselē pārrunāja Grieķijas parādu krīzi, paziņojuši, ka pie papildu 7,2 miljardu eiro palīdzības saņemšanas darbs vēl jāturpina.

Grieķija cenšas saņemt atlikušos 7,2 miljardus eiro no Eiropas Komisijas, Eiropas Centrālās bankas un Starptautiskā Valūtas fonda palīdzības programmas, taču aizdevēji tos atsakās izmaksāt, pirms Atēnas nav piekritušas veikt jaunas reformas.

Tiek diskutēts par pensiju un darba tirgus reformām, kā arī nodokļiem un valsts uzņēmumu privatizāciju. Daudzas no šīm reformām ir nepopulāras grieķu vēlētāju un valsts galēji kreisās valdības acīs.

Vienlaikus finansiālo grūtību nomāktā Grieķija, kurai parādsaistībās un procentu maksājumos otrdien Starptautiskajam Valūtas fondam jāsamaksā gandrīz 750 miljoni eiro, paziņojusi, ka maksājumu nosūtījusi.

Grieķijai ir laiks līdz jūnijam, lai ar kreditoriem vienotos par jaunas reformu programmas īstenošanu. Kopš Atēnām 20.februārī tika dots šis termiņa pagarinājums, būtisks progress nav panākts.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+