×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. jūnijs, 2013
Drukāt

Eirozonas finanšu ministri vienojas atbalstīt eiro ieviešanu Latvijā

LETA/AFPLETA/AFP

Eirozonas dalībvalstu finanšu ministri ceturtdien notikušajā sanāksmē nolēma atbalstīt eiro ieviešanu Latvijā nākamā gada janvārī.

“Mēs secinājām, ka Latvija ir gatava 2014.gada 1.janvārī ieviest eiro,” preses konferencē paziņoja Eiropas Savienības (ES) monetāro lietu komisārs Olli Rēns.

“Latvijas vēlme ieviest eiro liecina par pārliecību par mūsu vienoto valūtu. Tie, kas prognozē eiro sabrukšanu, vienkārši kļūdās,” sacīja Rēns.

“Latvijas pieredze apliecina, ka valsts var veiksmīgi pārvarēt makroekonomisku nelīdzsvarotību, lai arī cik smaga tā būtu, un no krīzes iziet vēl spēcīgāka”.

Kā ziņots, jūnija sākumā EK publiskoja konverģences ziņojumu par Latviju, kurā secināts, ka Latvija izpilda visus kritērijus eiro ieviešanai 2014.gada janvārī. Balstoties uz EK un ECB izstrādātajiem ziņojumiem, EK nākusi klajā ar priekšlikumu atbalstīt Latvijas pievienošanos eirozonai.

Latvijas pieteikumu iestāties eirozonā un EK un ECB novērtējumu vērtēs arī ES līderi 27.jūnijā un 28.jūnijā Briselē, bet galīgo lēmumu pieņems eirozonas finanšu ministri 9.jūlijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+