Mobilā versija
+2.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
22. augusts, 2014
Drukāt

Šveicē “eitanāzijas tūristu” skaits dubultojies

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Tā dēvēto eitanāzijas tūristu skaits, kas ierodas Šveicē, lai ar mediķu palīdzību aizietu no dzīves, kopš 2009. gada dubultojies un 2012. gadā sasniedzis 172 cilvēkus.

Visvairāk starp viņiem ir Vācijas un Britānijas pilsoņu, un visbiežākais iemesls, kas minēts vēlmei aiziet no dzīves, ir tādas neiroloģiskās saslimšanas kā paralīze, amiotrofā laterālā skleroze, Pārkinsona slimība un izkaisītā skleroze. Šveicē ir četras organizācijas, kas nodrošina “tiesības nomirt” un sniedz savus pakalpojumus ārvalstniekiem. No 2008. līdz 2012. gadam Šveicē ar nolūku šķirties no dzīves kopumā ieradušies 611 cilvēki no 31 valsts. Asistētā pašnāvība jeb eitanāzija legalizēta tikai dažās valstīs. Šobrīd par asistētās pašnāvības legalizēšanu risinās karstas debates Francijā un Britānijā.

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+