Kultūra
Teātris un kino

“Ej tu nost, tas bija AMEIZING!” Twitter par jauno “Pūt, vējiņi!” izrādi2

Kristapa Kalna foto

Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē ceturtdienas vakarā pirmizrādi piedzīvojusi Elmāra Seņkova iestudētā klasikas klasika – Raiņa “Pūt, vējiņi!”. Ko par to saka sociālo tīklu lietotāji?

Laura Melne: “Pūt, vējiņi” ļoti pārsteidza. Gudra izrāde, fantastiska scenogrāfija, uzrunājoša aktierspēle. Spēcīgs @teatris jaunās sezonas sākums.

Linards Āboltiņš: “”Pūt vējiņi” @teatris lavierē kaut kur starp dziesmusvētku atmosfēru, Kafkas sirreālismu. Ja es nezinātu, tad teiktu, ka Dzudzilo pāra veidota scenogrāfija un režisors ir Viesturs Kairišs.”

Vintra Vilcāne: “Man jau šķita, ka ar “Pūt, vējiņi!” vairs pārsteigt nevar. Izrādās, ka var. Vizuāli iespaidīgs un uzrunājošs Seņkova iestudējums @teatris.”

Ralfs Liepa: “”Pūt, vējiņi!” uztveru kā dziļi mītiskajā arhaikā sakņotu darbu, kas pieskaras lielajam visa Noslēpumam, kādēļ arī Rainis ir Lielais Ģēnijs. Un @teatris @elmars_senkovs izrādē notiek satikšanās ar šo Raiņa lugas kodolu, kuru nevar vārdos ietvert un kuram gribas tikai ļauties.”

Uģis Segliņš: “Apbrīnojami, kā režisors ir mācējis izcelt cilvēku attiecību smalkās nianses, uzrādīt mūsdienīgas tendences tautiski senatnīgajā modelī un atklāt to, ka sievišķā un vīrišķā pievilkšanās, atgrūšanās, aizraušanās, atbildība, spēle, sekas utt. ir dramaturģiski viedi iekodētas pašā Raiņa lugā. Un aktieru teksta pasniegšanas māksla ir augstvērtīga, dikcija – izkopta. Un režisoram ir bijuši labi palīgi, kas spējuši salāgot darbību, izteiksmību, tērpus, skatuves uzbūvi… gaumīgā, samērīgā mākslas darbā.”

Arvis Ostro: Ir noticis, kas tāds, ko man neviens nekad neatņems. Pats redzēju “Pūt, vējiņi” @teatris Izcils sezonas sākums. Joprojām viļņos.”

Armands Kalniņš: “Pūt, vējiņi! @teatris – ne tikai lielisks 100.sezonas sākums, bet arī teātra novatorisko izrāžu attīstība (“sengrieķu traģēdija” “jaunās skaņās”), uzrunā gan idejiski, gan izteiksmes līdzekļu ziņā (telpa, mūzika, kustības, vārds).”

Maija: “100 min #PūtVējiņi noteikti patiks visiem DzSv, 1973. gada spēlfilmas un ImKa mūzikas faniem. Kur tajā visā bija Rainis? Nezinu. Bet beigas riktīgi parāva uz bimbu.”

Saistītie raksti

Nikola Ivanova: “Lai saglabātu nedaudz ironisku http://21.gs pieskaņu-Ei,tu nost,tas bija AMEIZING. #pūtvējiņi #vajagredzēt @teatris”

@GreatKarlisLieliski un emocionāli mani pavadīja “Pūt vējiņi” izrāde! @teatris

@tincii: Papildus visam citam kultūras kanons ir arī turpināt savus radītājus, iet viņu pēdās un spīdēt, uzzibsnījumos atgādinot par savām saknēm. Uz @teatris #PūtVējiņi skatuves Jēkabs Reinis, bet balss un profils – tēva. Spēcīgi un smeldzīgi līdz serdei.

Starp citu: uz šī vakara izrādi biļetes vēl var nopirkt.

LA.lv