Sports
Futbols

Ej un uzzīmē – Andrejs Cigaņiks par iejušanos izlasē0


Andrejs Cigaņiks
Andrejs Cigaņiks
Foto: LFF

Partneri saka, lai mēģinu laukumā radīt, zīmēt – pussargs Andrejs Cigaņiks ir gandarīts par iejušanos Latvijas futbola izlases kolektīvā. Pret Kazahstānu viņš debitēja valstsvienības rindās un cer, ka nopelnīja iespēju spēlēt arī šovakar pret Gruziju. UEFA Nāciju līgas D divīzijas mačs “Daugavas” stadionā Rīgā sāksies pulksten 21.45.

“Pirmsspēles dienā aizmigu vēlu, nervozēju. Prieks, ka treneris uzticējās. Centos izmantot iespēju un ar savu sniegumu esmu apmierināts. Ja būtu uzvarējuši, būtu labāk. Bija visnotaļ sarežģīti ieiet spēlē, jo tobrīd rezultāts bija neizšķirts un tevi sūta laukumā, lai panāktu pozitīvu spēles iznākumu.

Diemžēl rezultātu nespēju mainīt, bet kopumā lieliskas emocijas, jo man te netālu ir mājas, vecāki un radinieki bija tribīnēs,” pēc spēles pret Kazahstānu (1:1) sacīja Andrejs Cigaņiks, izceļot izlasē valdošo pozitīvo atmosfēru un komandas biedru uzmundrinājumus.

Iekļauties Latvijas izlases taktiskajās shēmās neesot bijis grūti: “Tā ir futbola valoda, man vienreiz pastāstīja, parādīja, pastrādājām treniņos. Nevajag daudz domāt, ir jātic tam, ko dari un tad arī sanāks.”

Atzinīgus vārdus 21 gadu vecajam pussargam veltīja Latvijas izlases galvenais treneris Miksu Pātelainens: “Viņš jau treniņos parādīja, ka ir spilgts papildinājums komandai un arī debija izdevās ļoti laba. Pārliecināts, tehnisks, enerģisks spēlētājs.”

Cigaņiks ir “Skonto” akadēmijas audzēknis, kuru pirms pieciem gadiem uzaicināja skoloties Vācijas vienība Leverkūzenes “Bayer”, vēlāk pabija arī Ķelnē un Gelzenkirhenē. Talanta attīstību piebremzēja savainojumi, bet šovasar viņš sāka jaunu ceļu, pievienojoties Nīderlandes otrās spēcīgākās līgas klubam “Cambuur” un ar šo soli ir gandarīts, jo regulāri tiek sastāvā, nopelnījis izlases treneru ievērību.

“Viss, kas notiek, notiek uz labu,” nosaka Andrejs Cigaņiks. “Konkurence klubā ir liela un

es katru dienu baidos, jo viss var būt – viena slikta spēle un var nosēdināt. Treneris saka, ka man uzticas, bet uz manu pozīciju zem uzbrucēja ir trīs spēlētāji,

tostarp ar pieredzi spēcīgās līgās, tāpēc katrā treniņā sevi jāpierāda. Es tālu nākotnē neskatos – ir šī diena un tajā arī jāizdara maksimālais.”

Saistītie raksti

Komandas mērķis ir pacīnīties par vietu augstākajā līgā. Sezonas sākums izdevās labs, bet pēdējās trīs spēles zaudētas un kopvērtējumā “Cambuur” atkritusi uz astoto pozīciju 20 vienību konkurencē.

Gruzijas izlase Nāciju līgā trijās spēlēs izcīnījusi trīs uzvaras un šovakar var garantēt uzvaru D divīzijas 1. grupā, kas ļaus turpināt cīņu par iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā. Galvenā trenera Vladimira Veisa rīcībā ir prasmīgs, pieredzējis sastāvs – visi starta vienpadsmitnieka spēlētāji pārstāv labu līgu klubus, kuros ir pamatsastāva spēlētāji, līdz ar to sekmīgie rezultāti šajā kvartetā nav pārsteigums. Tiesa, Latviju septembrī Tbilisi (0:1) izdevās pieveikt vien ar nepamatota 11 metru soda sitiena palīdzību mača izskaņā.

LA.lv