×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. aprīlis, 2012
Drukāt

EK apstiprina kohēzijas projektu

Eiropas Komisija ir apstiprinājusi Latvijas lielo kohēzijas fonda projektu, kas paredz infrastruktūras attīstīšanu Krievu salā ostas aktivitāšu pārcelšanai no Rīgas centra.

 

Kopējās projekta izmaksas ir 104 miljoni latu, no tām Kohēzijas fonda finansējums ir 54 miljoni latu, informēja Finanšu ministrijā.

Rīgas brīvostas pārvaldes Stratēģiskās plānošanas un projektu vadības departamenta direktors Vladimirs Makarovs skaidro, ka vistuvākajā laikā tiks parakstīts līgums par būvdarbiem, taču darbu sākums ir atkarīgs no ģenerāluzņēmēja – pilnsabiedrības “BMGS S” – spējām veikt resursu mobilizācijas pasākumus. Viņš prognozē, ka darbi varētu sākties aprīlī vai maija sākumā. Ģenerāluzņēmējam darbu izpildes laiks ir 22 mēneši.

Projekta gaitā ir plānota ostas infrastruktūras izveide Krievu salas teritorijā, lai nodrošinātu četru piestātņu ar kopējo garumu 1180 metri izbūvi dažādu beramkravu pārkraušanai. Papildus tiks izveidots piestātņu pieslēguma posms esošajai piestātnei, jauni auto pievedceļi, dzelzceļa pievadceļi, tiks rekonstruēti publiskie pievadceļi, ierīkoti ūdensapgādes, kanalizācijas un telekomunikācijas tīkli.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+