×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
20. jūlijs, 2018
Drukāt

EK apstrīdēs ES Tiesā Ungārijas patvēruma politiku (6)

Foto - LETA/REUTERFoto - LETA/REUTER

Patvēruma meklētāji ieradušies Malagā, Spānijā, 19.07.2018.

Eiropas Komisija (EK) ceturtdien paziņojusi, ka vērsīsies pret Ungāriju Eiropas Savienības (ES) Tiesā, apstrīdot Budapeštas patvēruma piešķiršanas un izraidīšanas kārtības atbilstību bloka normām.

Tas ir trešais un noslēdzošais solis EK tiesiskajā procedūrā, kas tika ierosināta pret Ungāriju 2015.gada decembrī.

Ja ES Tiesa apmierinās Briseles prasību, Ungārijai draud nopietnas finanšu sankcijas.

Vienlaikus EK ierosinājusi pret Budapeštu jaunu pārkāpuma procedūru saistībā ar Ungārijas nesen pieņemto likumu, kas kriminalizē atbalsta sniegšanu nelegālajiem imigrantiem un pazīstams kā likums “Sorosa apturēšanai”.

EK ceturtdien izplatītajā paziņojumā apsūdzējusi Ungāriju, ka tā faktiski liedzot nelegālajiem imigrantiem piekļuvi patvēruma iegūšanas procedūrai.

Ungārija patvēruma pieprasījumus ļauj iesniegt vienīgi “tranzīta centros”, kas izveidoti uz robežas, kur nelegālajiem imigrantiem bieži jāuzturas ievērojami ilgāk nekā četras nedēļas, kas pieļaujams saskaņā ar ES tiesību normām.

“Komisija uzskata, ka patvēruma meklētāju beztermiņa aizturēšana tranzīta zonās, neievērojot piemērojamās procesuālās garantijas, ir ES noteikumu pārkāpums,” norādīts EK paziņojumā.

Brisele apsūdz Budapeštu arī par ES pieprasīto garantiju nesniegšanu tiem nelegālajiem imigrantiem, kas tiek nosūtīti atpakaļ uz to izcelsmes valstīm vai uz kādu no tranzīta valstīm.

Vienlaikus EK nosodījusi Ungāriju par tā dēvēto Sorosa apturēšanas likumu, kura mērķis ir ierobežot ASV finansista Džordža Sorosa finansēto nevalstisko organizāciju (NVO) darbību.

Viena no vispretrunīgāk vērtētajām šī likuma normām paredz kriminālatbildību par atbalsta sniegšanu nelegālajiem imigrantiem. NVO darbiniekiem un aktīvistiem par “atbalstu nelegālajai imigrācijai” draud gadu ilgs cietumsods.

EK norādījusi, ka šis likums atņem patvēruma meklētājiem tiesības kontaktēt ar nacionālajām un starptautiskajām NVO, lai saņemtu palīdzību.

Brisele norādījusi, ka likums ieviesis jaunus kritērijus patvēruma pieprasījumu iesniegšanai, kas ierobežojot nelegālo imigrantu tiesības un esot pretrunā ar ES tiesību normām.

Budapeštai doti divi mēneši, lai atbildētu uz EK pārmetumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Nolādētie ES komisāri.

  2. slava ungaarijai,nost ar mello seeru

  3. PAREIZI!!! PIEKRĪTU VISAM SACĪTAJAM!!!! VĀCIJAS KANCLERE MERKELE ARĪ APVAINOJUSIES UZ PREZIDENTU TRAMPU… PAR KO? KURŠ VISU SĀKA , JA NE MERKELE PATI SAVU SPEPTISKO NOSKAŅOJUMU PĒC VĒLĒŠANĀM ASV? KURŠ PIRMAIS PALAIDA MUTI? PAREIZI JAU TRAMPAM IR, proti, NAUDA NATO 2% NAV, BET IMIGRANTU VARZĀM NO VALSTS BUDŽETA IR?!!!

  4. Valsts ar savu politiku. Ja paskatās ungāru ārlietu ministra intervijas, paliek skumji, kāda milzīga atšķirība starp viņu valstsvīru un mūsu klerku.

  5. Ungārijas patvēruma politika ES tiesā nav apstrīdama.Jo tā neattiecas pat uz ES un Eiropu.Ungārijai nav piespiedu kārtā jāsavāc visi iekļūt gribošie kolonisti no pārējiem kontinentiem.Tādai jābūt arī Latvijas patvēruma politikai.

  6. Pašiznīcināšanās un pašiem sevis dzīšana kokā neko labu ES nākotnei nesola. Esmu pārliecināts, ka rezultātā nāksies mainīt absurdās Briseles tiesību normas vai arī ES būs jāškiras vismaz no Višegradas bloka valstīm.

Draugiem Facebook Twitter Google+