Ekonomika

EK bloķē Londonas un Frankfurtes akciju biržu apvienošanos 0

Deutsche Börse izpilddirektors Karstens Kengeters (Carsten Kengeter). AP/LETA

Eiropas Komisija (EK) trešdien bloķējusi Londonas akciju biržas operatora “London Stock Exchange Group” (LSEG) un Vācijas fondu tirgus operatora “Deutsche Boerse” iecerēto apvienošanos, ņemot vērā bažas par konkurences kropļošanu.

“Ņemot vērā to, ka puses nav spējušas piedāvāt risinājumus, kas nepieciešami, lai mazinātu mūsu konkurences bažas, EK nolēmusi liegt šo apvienošanos,” norāda Eiropas Savienības (ES) konkurences komisāre Margrēte Vestagere.

Šāds lēmums jau tika gaidīts pēc tam, kad LSEG pagājušajā mēnesī paziņoja, ka uzņēmums ir noraidījis EK prasību pārdot vairākuma akcijas Itālijas struktūrvienībā MTS.

Kā ziņots, ieplānotais darījums paredzēja, ka “Deutsche Boerse” akcionāriem piederēs 54,4% jaunās holdingkompānijas akciju, bet LSEG akcionāru īpašumā nonāks 45,6% akciju. Abas akciju biržas turpinātu darbību ar pašreizējiem nosaukumiem, bet LSEG un “Deutsche Boerse” kļūtu par apvienotā uzņēmuma struktūrvienībām.

Šī darījuma rezultātā tiktu izveidots finanšu tirgus gigants, kas spētu konkurēt ar tādiem nozīmīgiem spēlētājiem kā ASV akciju biržas operatoru “Intercontinental Exchange” (ICE) un Čikāgas fondu tirgus operatoru, kā arī biržām Āzijā.

LA.lv