×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
28. marts, 2017
Drukāt

EK draud Vīnei, ja tā izstāsies no ES bēgļu shēmas

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Austrijai ir jārespektē Eiropas Savienības (ES) vienošanās par patvēruma meklētāju sadali bloka dalībvalstu vidū un jārēķinās ar sekām, ja tā šo vienošanos pametīs, otrdien brīdināja Eiropas Komisijas (EK) preses sekretāre Nataša Berto, reaģējot uz Vīnes paziņojumu, ka tā no Briseles imigrantu pārvietošanas shēmas izstāsies.

Austrija 2015.gadā uzņēma 90 000 nelegālo imigrantu, un tas nozīmēja, ka tā līdz 2016.gada beigām varēja ES imigrantu sadales programmā nepiedalīties.

“No Austrijas tagad tiek sagaidīts, ka tā pildīs savas juridiskās saistības atbilstoši padomes lēmumam par [imigrantu] pārvietošanas sākšanu,” preses brīfingā sacīja Berto.

Neviena valsts nevar vienpusējā kārtā izstāties no 2015.gada vienošanās par 160 000 cilvēku pārvietošanu no Grieķijas un Itālijas, viņa skaidroja.

“Viņi var izvēlēties rīkoties ārpus tiesību normām, un mēs uzskatām, ka šāds solis pelnījis dziļu nožēlu, turklāt tas nepaliks bez sekām,” norādīja EK pārstāve.

Vīnē kanclers Kristiāns Kerns uzsvēra, ka Austrija gribētu izstāties no vienošanās, neradot juridisku konfrontāciju ar ES.

“Mēs izvērtējam, vai panākt, ka uz mums [vienošanās] netiek attiecināta vai tiek atlikta,” pēc valdības sēdes viņš sacīja žurnālistiem.

Vienošanās beigu termiņš pienāks septembrī, bet līdz šim ES valstu vidū atbilstoši Briseles shēmai izmitināti vien 15 000 imigrantu.

Austrijas valdība pērn ieņēma stingrāku nostāju imigrācijas jomā, reaģējot uz sabiedrības noskaņojumu un galēji labējās Tautas partijas popularitātes pieaugumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+