×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. maijs, 2014
Drukāt

EK ierosina pilnībā aizliegt zveju ar dreifējošiem tīkliem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Komisija (EK) ierosina pilnībā aizliegt zveju ar dreifējošiem tīkliem Eiropas Savienības (ES) ūdeņos, liecina komisijas paziņojums.

No 2015.gada 1.janvāra EK gatavojas aizliegt jebkāda veida dreifējošo tīklu izmantošanu zvejai ES ūdeņos. Lai gan jau tagad ir spēkā noteikumi par dreifējošo tīklu aizliegšanu konkrētu migrējošo sugu zivju zvejā, bieži ar šiem tīkliem tiek netīši nozvejoti arī jūras zīdītāji, jūras bruņrupuči un jūras putni, kas lielākoties ir aizsargājami saskaņā ar ES tiesību aktiem.

Lai cīnītos pret noteikumu apiešanu, komisijas priekšlikums paredz ES pilnībā aizliegt zveju ar dreifējošiem tīkliem, kā arī šādu tīklu atrašanos uz zvejas kuģiem. Turklāt, lai novērstu pārpratumus, priekšlikumā ir pārskatīta dreifējošo tīklu definīcija.

“Zvejojot ar driftertīkliem, tiek iznīcinātas jūras ekosistēmas, apdraudēti savvaļā mītošie jūras dzīvnieki un arī zvejniecības ilgtspējība. Esmu pārliecināta, ka vienīgais veids, kā reizi pār visām reizēm izbeigt šādu praksi, ir skaidri noteikumi, kurus iespējams interpretēt tikai vienā veidā. Mums jānovērš iespējamās nepilnības un jāvienkāršo valsts iestāžu atbildībā esošā kontrole un noteikumu izpilde. Gala rezultātā tas turklāt ļaus saglabāt iztikas līdzekļus zvejniekiem, kuri gadiem ilgi ir ievērojuši noteikumus. Šis aizliegums nes skaidru vēstījumu, ka bezatbildīgas prakses vairs netiks pieļautas,” norādīja Eiropas jūrlietu un zivsaimniecības komisāre Marija Damanaki.

Tomēr pašreizējā ES tiesiskajā regulējumā ir atklājušies trūkumi un nepilnības. Tas, ka iesaistītie kuģi ir mazapjoma zvejas kuģi un nedarbojas vienkopus un tajos pašos apgabalos, ir ļāvis tiem vieglāk izvairīties no uzraudzības, kontroles un pienācīgas noteikumu izpildes.

EK norādījusi, ka pienāk ziņas par ES zvejas kuģu veiktām nelikumīgām zvejas darbībām ar dreifējošiem tīkliem, un tas dod pamatu kritizēt ES spēju ievērot spēkā esošās starptautiskās saistības.

Pašreizējais ES tiesiskais regulējums par zveju ar dreifējošiem tīkliem ir pilnībā stājies spēkā kopš 2002.gada 1.janvāra. Tas aizliedz jebkāda izmēra dreifējošo tīklu izmantošanu tālu migrējošo sugu, piemēram, tunzivju un zobenzivju, zvejā ES ūdeņos.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +10
Alūksne +9.5
Daugavpils +8.6
Saldus +9.8
Liepāja +12.4
Jelgava +10.2
Ventspils +11.6
Limbaži +10
Madona +9.5
Rēzekne +8.3
Draugiem Facebook Twitter Google+