Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
7. jūlijs, 2016
Drukāt

EK iesaka jau šogad ieviest naudas atmazgāšanas novēršanas direktīvas prasības

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Eiropas Komisija (EK) publicējusi priekšlikumus ceturtās Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas direktīvas papildinājumiem, kas paredz stingrāku vēršanos pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, terorisma finansēšanu un nodokļu apiešanu.

EK iesaka dalībvalstīm jau līdz šā gada beigām ieviest gan jaunos nosacījumus, gan arī ceturtās direktīvas prasības.

Latvijas Komercbanku asociācija paziņojumā medijiem pauž gatavību maksimāli efektīvi sadarboties ar valsts institūcijām direktīvas prasību pārņemšanas procesā un aicina tās aktīvi strādāt šajā virzienā.

Nozīmīgākās darbības, kas būtu jāveic Latvijā EK priekšlikumu izpildei, ir patiesā labuma guvēju reģistra un maksājumu kontu reģistra izveide, informē Komercbanku asociācija.

EK izstrādātie ceturtās direktīvas nozīmīgākie papildinājumi paredz izmaiņas, lai nepieļautu finanšu sistēmas izmantošanu terorisma darbību finansēšanai. Tas attiecas uz šādām jomām: Eiropas Savienības finanšu izlūkošanas vienību pilnvaru palielināšana un to sadarbības veicināšana; ar virtuālām valūtām saistīto terorisma finansēšanas risku novēršana; ar anonīmiem priekšapmaksas instrumentiem, piemēram, priekšapmaksas kartēm saistīto risku novēršana; rūpīgākas augsta riska trešo valstu pārbaudes.

Rosināti arī stingrāki pārredzamības noteikumi, lai nepieļautu nodokļu apiešanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Tas attiecas uz pilnīgu publisku piekļuvi faktisko īpašnieku reģistriem personām ar leģitīmu interesi; dalībvalstu reģistru savstarpējo savienojamību; valsts iestādēm pieejamās informācijas paplašināšanu par banku klientu kontiem.

Cīņa ar nelegāli iegūtu līdzekļu legalizāciju ieņem arvien nozīmīgāku lomu valsts iestāžu un finanšu institūciju darbā – gan valsts, gan bankas velta arvien vairāk resursu šim jautājumam, lai situāciju uzlabotu. Regulatorā vide finanšu nozares dalībniekiem ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē attiecībā uz nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu kļūst arvien stigrāka, sagaidāmā prasību izpildes latiņa nemitīgi paaugstinās. Latvijas bankas un atbildīgās institūcijas apzinās šos riskus, un pieliek arvien lielākas pūles, lai tos vadītu un mazinātu, atzīmē Komercbanku asociācija.

Ceturtā Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas direktīva tika pieņemta 2015.gada 20.maijā. Grozījumus pieņems Eiropas Parlaments un Ministru Padome parastajā likumdošanas procedūrā.

Finanšu ministrijas Finanšu tirgus politikas departamenta direktore Anna Dravniece iepriekš informēja, ka ministrija šoruden piedāvās apjomīgus grozījumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā, kurā būs iestrādātas jaunās Eiropas direktīvas prasības.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+