×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
27. septembris, 2017
Drukāt

EK sāk cīņu ar kompānijām, kas Austrumeiropā tirgo zemākas kvalitātes produktus (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lai cīnītos ar kompānijām, kas Centrālajā un Austrumeiropā tirgo zemākas kvalitātes produktus, Eiropas Komisija (EK) izdevusi virkni vadlīniju, lai palīdzētu dalībvalstīm noteikt, vai pārtikas ražotāji ievēro Eiropas Savienības (ES) normas.

EK prezidents Žans Klods Junkers šomēnes paziņoja, ka dažās Eiropas daļās cilvēkiem tiek pārdoti zemākas kvalitātes pārtikas produkti nekā citās valstīs, lai gan iepakojums un zīmols ir identiski.

Ungārija, Slovākija un Čehija izteikušas sūdzības, ka to veikalos pārdotajiem produktiem dažkārt ir zemākas kvalitātes sastāvdaļas nekā šiem pašiem produktiem Rietumeiropas valstīs.

“Piedāvāt divus dažādus produktus tāda paša zīmola iepakojumos ir maldinoši un netaisnīgi pret patērētājiem,” sacīja ES tieslietu un patērētāju aizsardzības komisāre Vera Jourova.

Jaunajām vadlīnijām jāpalīdz dalībvalstīm noteikt, vai kompānijas dažādās ES valstīs netirgo dažādas kvalitātes produktus.

“Ir īstais laiks izbeigt šo praksi, jo tā vienotajam tirgum nav jāstrādā,” paziņoja Jourova.

Pēc viņas teiktā, EK pierādījumu trūkuma dēļ šobrīd nesauc vārdā un nekaunina konkrētas kompānijas.

“Taču tiklīdz mums būs pierādījumi, mēs nekavēsimies ieteikt patērētājiem nepirkt šos produktus,” sacīja Jourova.

EK piešķirs dalībvalstīm vienu miljonu eiro, lai palīdzētu uzlabot produktu salīdzināšanu un noteikt kvalitātes atšķirības.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. īdi veikli izdomājuši: Atbildēt

    tādas tur ēšanas un mājsaimniekošanas tradīcijas…

  2. Lietuvas Pārtikas veterinārais dienests laboratorijā pārbaudījis 33 veidu pārtikas produktus, ko pārdod Lietuvā un analogus, iegādātus Berlīnē.23 no Lietuvā iegādātajiem bija atšķirības ne tikai pēc sastāva, bet arī pēc garšas,krāsas, konsistences.Kvalitāte būtiski atšķīrās.Pārbaudes izdevumi Lietuvai-4500EUR.Tas ir skandāls, kas nonācis līdz Eirokomisijai. Pie mums viss mierīgi. Mūsu PVD neceļ ne ausi, būs tāpat kā ar riepām. (Trešās šķiras Lietuva. Litovskij Kurjer.Nr 38.sept. 2017.

  3. Var nepirkt un dzīvot bešā – citu tad nav !

Draugiem Facebook Twitter Google+