×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. jūlijs, 2014
Drukāt

EK izsaka uzticību Latvijas ES fondu kontroles sistēmai

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu ministrija (FM) kā ES fondu Revīzijas iestāde Latvijā saņēmusi oficiālu apliecinājumu no Eiropas Komisijas (EK), ka tā uzticas Revīzijas iestādes darbam, informē FM.

Šāds lēmums nodrošina, ka turpmāk EK paļaujas uz FM Revīzijas iestādes sniegtajiem atzinumiem visās tās pārraudzībā esošās darbības programmās, neveicot atkārtotas pārbaudes, kā tas notika līdz šim.

“EK apliecinājuma saņemšana par uzticības izteikšanu ES fondu Revīzijas iestādei Latvijā ir liels pagodinājums un teicamas reputācijas simbols Eiropas Savienības dalībvalstu līmenī. Tas viennozīmīgi ir labs pamats, uzsākot jauno ES fondu plānošanas periodu 2014.-2020. gadam. Gribu pateikties visiem Revīzijas iestādes darbiniekiem par ieguldīto darbu, kas vainagojies šādā vērtējumā,” atzīmē finanšu ministrs Andris Vilks (V).

“Pēc četru gadu EK intensīvu pārbaužu un uzraudzības perioda esam beidzot pierādījuši, ka kopā ar FM Vadošo iestādi Latvijā ir izveidota uzticama ES fondu pārvaldības sistēma, tādējādi kļūstot par EK sadarbības partneriem. Vēl gada sakumā no kopumā 138 kohēzijas politikas Revīzijas iestādēm starp visām dalībvalstīm apliecinājumu bija saņēmušas vien 27, kas ir tikai viena piektā daļa. Lai arī projektu ieviesēji šīs pārmaiņas tiešā veidā neizjutīs, tās ievērojami mazinās administratīvo slogu un atvieglos Latvijas iestāžu darbu,” skaidro FM ES fondu revīzijas departamenta direktore Nata Lasmane.

Pēc saņemtā uzticības apliecinājuma turpmākā sadarbība ar EK notiks pēc kopīgas misijas principa. Tas nosaka, ka EK vairs neliks uzsvaru uz Revīzijas iestādes darba pārbaudi, lai gūtu pārliecību par paveikto. Turpmāk notiks kopīga pārbaužu plānošana un tiks sniegts savstarpējs atbalsts kļūdu un nepilnību identificēšanā ar mērķi tās novērst un pilnveidot.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+