×
Mobilā versija
Brīdinājums +8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

EK kritizē Latviju par ES fondu apguvi

Foto - LETAFoto - LETA

Pagājušā gada decembrī Eiropas Komisija (EK) nosūtījusi Finanšu ministrijai vēstuli, kurā pausta kritika par Eiropas Savienības (ES) fondu apguvi, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Par vēstules saturu informētas arī valsts augstākās amatpersonas, un par šo jautājumu runāts arī pagājušās nedēļas Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā Innas Šteinbukas tikšanās reizēs ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu un Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V).

EK vēstulē paustie pārmetumi pārrunāti arī šodien Rīgas pilī, Valsts prezidentam tiekoties ar Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas pārstāvjiem.

Ne komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis (ZPR), ne viņa vietnieks Jānis Dūklavs nesniedza aģentūrai LETA plašu informāciju par minētās vēstules saturu. “EK nav apmierināta ar mūsu panākumiem [ES fondu apguvē]. Noteiktās jomās šie apgūšanas rādītāji ir ļoti zemi – pat desmitā daļa no optimālā,” sacīja Dombrovskis, neatklājot tieši kurās jomās fondu apguves rādītāji ir tik zemi. “Vēstule nav ļoti laba. EK pauž zināmas rūpes un raizes, ka neveicas tik labi, kā mēs plānojam un gribam,” piebilda Dūklavs.

EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļas vadītāja Sanita Jemberga aģentūrai LETA ne noliedza, ne apstiprināja, ka EK būtu šādu vēstuli sūtījusi.

Kā ziņots, ES fondu apguve pārrunāta arī šīs nedēļas Valsts prezidenta tikšanās laikā ar valdības vadītāju. Pēc tikšanās Dombrovskis žurnālistiem sacīja, ka jau tuvākajā laikā būs pieejami precīzi dati par fondu apguvi 2011.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+