Mobilā versija
Brīdinājums -3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
30. augusts, 2016
Drukāt

EK liek “Apple” atmaksāt 13 miljardus eiro saistībā ar Īrijas nodokļu norunām

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Eiropas Komisija (EK) otrdien paziņoja, ka ASV informācijas tehnoloģiju gigantam “Apple Inc.” jāatmaksā 13 miljardi eiro nenomaksātos nodokļos, jo vairākas ar Īriju noslēgtās nodokļu vienošanās pārkāpj Eiropas Savienības (ES) noteikumus.

“EK secinājusi, ka Īrija garantējusi “Apple” nepamatotas nodokļu atlaides līdz 13 miljardu eiro apmērā. Tās pārkāpj ES noteikumus par valsts palīdzības saņemšanu, jo tādējādi tika ļauts “Apple” maksāt ievērojami mazākus nodokļus nekā citiem uzņēmumiem. Īrijai tagad ir jāatgūst šī pretlikumīgi nodrošinātā palīdzība,” norāda komisija.

ES konkurences komisāre Margarēte Vestagere vēsta, ka īpašā attieksme pret “Apple” Īrijā nozīmē, ka uzņēmums par 2003.gadā Eiropā gūtajiem ienākumiem maksāja efektīvu nodokļa likmi vien 1% apmērā, kas nokrita līdz nieka 0,005% līdz 2014.gadam.

“Nodokļu norunas Īrijā nodrošināja iespēju “Apple” izvairīties no nodokļu maksāšanas par gandrīz visiem ienākumiem, kas gūti no “Apple” produktu pārdošanas visā ES vienotajā tirgū,” skaidro Vestagere.

Brisele izmeklēšanu par “Apple” panāktajām nodokļu norunām Īrijā sāka 2014.gadā.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+