Mobilā versija
+1.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
30. augusts, 2016
Drukāt

EK liek “Apple” atmaksāt 13 miljardus eiro saistībā ar Īrijas nodokļu norunām

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Eiropas Komisija (EK) otrdien paziņoja, ka ASV informācijas tehnoloģiju gigantam “Apple Inc.” jāatmaksā 13 miljardi eiro nenomaksātos nodokļos, jo vairākas ar Īriju noslēgtās nodokļu vienošanās pārkāpj Eiropas Savienības (ES) noteikumus.

“EK secinājusi, ka Īrija garantējusi “Apple” nepamatotas nodokļu atlaides līdz 13 miljardu eiro apmērā. Tās pārkāpj ES noteikumus par valsts palīdzības saņemšanu, jo tādējādi tika ļauts “Apple” maksāt ievērojami mazākus nodokļus nekā citiem uzņēmumiem. Īrijai tagad ir jāatgūst šī pretlikumīgi nodrošinātā palīdzība,” norāda komisija.

ES konkurences komisāre Margarēte Vestagere vēsta, ka īpašā attieksme pret “Apple” Īrijā nozīmē, ka uzņēmums par 2003.gadā Eiropā gūtajiem ienākumiem maksāja efektīvu nodokļa likmi vien 1% apmērā, kas nokrita līdz nieka 0,005% līdz 2014.gadam.

“Nodokļu norunas Īrijā nodrošināja iespēju “Apple” izvairīties no nodokļu maksāšanas par gandrīz visiem ienākumiem, kas gūti no “Apple” produktu pārdošanas visā ES vienotajā tirgū,” skaidro Vestagere.

Brisele izmeklēšanu par “Apple” panāktajām nodokļu norunām Īrijā sāka 2014.gadā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+