Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
7. jūlijs, 2016
Drukāt

EK oficiāli pasludina, ka Spānija un Portugāle pārkāpušas budžeta disciplīnas noteikumus (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Komisija (EK) ceturtdien oficiāli paziņoja, ka Spānija un Portugāle ir pārkāpušas Eiropas Savienības (ES) budžeta disciplīnas noteikumus, tādējādi sperot pirmo soli uz abu valstu iespējamo sodīšanu, kas līdz šim blokā vēl nav pieredzēta.

“Komisija apstiprina, ka Spānija un Portugāle līdz ieteiktajam termiņam nekoriģēs savu pārmērīgo deficītu,” teikts EK izplatītajā paziņojumā.

Ja šo atzinumu apstiprinās dalībvalstu finanšu ministri, EK pienākums būs piedāvāt soda sankcijas, kam pakļaujamas Madride un Lisabona.

“Nesen abas valstis novirzījušās no ceļa savu pārmērīgo deficītu koriģēšanā un nav sasniegušas savus budžeta mērķus,” preses konferencē norādīja EK viceprezidents eirozonas jautājumos Valdis Dombrovskis. “Mēs esam gatavi sadarboties ar Spānijas un Portugāles varasiestādēm, lai nospraustu labāko ceļu tālākai virzībai.”

Vairākas ES lielvaras, īpaši Vācija, jau sen mudināja EK beidzot vērsties pret dalībvalstīm, kas pieļauj pārmērīgus tēriņus, taču situācijā, kas izveidojusies pēc britu balsojuma par izstāšanos no ES, daudzi Eiropas līderi kļuvuši piesardzīgi, bažījoties par populistu popularitātes iespējamu tālāku pieaugumu.

Par Spānijas un Portugāles situāciju finanšu ministriem jālemj otrdien, taču izskan prognozes, ka lēmuma pieņemšanu ministri, iespējams, atkal atliks.

Visaktīvāk lēmuma atlikšanu varētu atbalstīt Francija un Itālija, kas bažījas, ka šogad pašas varētu pārkāpt ar Briseli saskaņotos budžeta deficīta griestus un tādējādi kā nākamās nonākt sodāmo valstu sarakstā.

Vēl pirms EK paziņojuma Portugāles premjerministrs Antoniu Košta brīdināja, ka Briseles sankcija var tikai uzkurināt portugāļu eiroskeptiķus.

EK adresētajā vēstulē Košta norāda uz “Apvienotās Karalistes referenduma rezultātiem un to ietekmi uz Eiropas Savienību”, minot to kā iemeslu, kāpēc Briselei vajadzētu atturēties no sankciju piemērošanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un ko nu? Liks ES un PT valdību cietumā tagad? 🙂

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+