Mobilā versija
+4.4°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
27. janvāris, 2015
Drukāt

EK piedāvā sniegt palīdzību Ukrainai 1,8 miljardu eiro apmērā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības karogs.

Eiropas Komisija (EK) piedāvā sākt sniegt jaunu finansiālo palīdzību Ukrainai kopumā 1,8 miljardu eiro apmērā, šodien pēc Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmes žurnālistiem sacīja Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis (V).

Ar šo jautājumu ir jāvirzās uz priekšu maksimāli ātri. Plānots, ka līdz gada vidum jau varēs piešķirt pirmos līdzekļus. Paredzēts, ka palīdzību varētu piešķirt trīs maksājumos, katru 600 miljonu eiro apmērā, informēja Dombrovskis.

Dombrovskis žurnālistiem atgādināja, ka iepriekš Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) vērtēja finansējuma nepieciešamību Ukrainai 15 miljardu ASV dolāru apmērā, un pašreiz ES strādā ar potenciālajiem šīs palīdzības sniedzējiem, proti, SVF, ASV, Pasaules Banku, lai nodrošinātu konkrēto finansējuma apjomu.

Eiropas Komisijas viceprezidents atzina, ka tiek skatīta iespēja arī no ES un dalībvalstu puses nodrošināt vēl papildu līdzekļus palīdzības sniegšanai klāt jau esošajiem 1,8 miljardiem eiro.

Kā ziņots, arī Latvijas finanšu ministrs, patlaban ECOFIN prezidents Jānis Reirs (V), pēc ECOFIN sēdes teica, ka ar ES ministriem šodien diskutēts par finansiālās palīdzības sniegšanu Ukrainai.

Ģeopolitiskie notikumi apliecina, ka ES ir jāspēj sniegt steidzama palīdzība, jo tas skar gan Ukrainas iedzīvotājus, gan visas ES pilsoņu drošību un kārtību, sacīja Latvijas finanšu ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. porošenko stāstija ka zaudejis pusi no kara aviācijas flotes, vajag ar steigu naudu lai atjaumotu un kariņš vares turpinaties ar jaunu sparu

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+