Mobilā versija
+1.8°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
27. janvāris, 2015
Drukāt

EK piedāvā sniegt palīdzību Ukrainai 1,8 miljardu eiro apmērā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības karogs.

Eiropas Komisija (EK) piedāvā sākt sniegt jaunu finansiālo palīdzību Ukrainai kopumā 1,8 miljardu eiro apmērā, šodien pēc Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmes žurnālistiem sacīja Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis (V).

Ar šo jautājumu ir jāvirzās uz priekšu maksimāli ātri. Plānots, ka līdz gada vidum jau varēs piešķirt pirmos līdzekļus. Paredzēts, ka palīdzību varētu piešķirt trīs maksājumos, katru 600 miljonu eiro apmērā, informēja Dombrovskis.

Dombrovskis žurnālistiem atgādināja, ka iepriekš Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) vērtēja finansējuma nepieciešamību Ukrainai 15 miljardu ASV dolāru apmērā, un pašreiz ES strādā ar potenciālajiem šīs palīdzības sniedzējiem, proti, SVF, ASV, Pasaules Banku, lai nodrošinātu konkrēto finansējuma apjomu.

Eiropas Komisijas viceprezidents atzina, ka tiek skatīta iespēja arī no ES un dalībvalstu puses nodrošināt vēl papildu līdzekļus palīdzības sniegšanai klāt jau esošajiem 1,8 miljardiem eiro.

Kā ziņots, arī Latvijas finanšu ministrs, patlaban ECOFIN prezidents Jānis Reirs (V), pēc ECOFIN sēdes teica, ka ar ES ministriem šodien diskutēts par finansiālās palīdzības sniegšanu Ukrainai.

Ģeopolitiskie notikumi apliecina, ka ES ir jāspēj sniegt steidzama palīdzība, jo tas skar gan Ukrainas iedzīvotājus, gan visas ES pilsoņu drošību un kārtību, sacīja Latvijas finanšu ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. porošenko stāstija ka zaudejis pusi no kara aviācijas flotes, vajag ar steigu naudu lai atjaumotu un kariņš vares turpinaties ar jaunu sparu

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumu (1)Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+