×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

EK piedāvā sniegt palīdzību Ukrainai 1,8 miljardu eiro apmērā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības karogs.

Eiropas Komisija (EK) piedāvā sākt sniegt jaunu finansiālo palīdzību Ukrainai kopumā 1,8 miljardu eiro apmērā, šodien pēc Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmes žurnālistiem sacīja Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis (V).

Ar šo jautājumu ir jāvirzās uz priekšu maksimāli ātri. Plānots, ka līdz gada vidum jau varēs piešķirt pirmos līdzekļus. Paredzēts, ka palīdzību varētu piešķirt trīs maksājumos, katru 600 miljonu eiro apmērā, informēja Dombrovskis.

Dombrovskis žurnālistiem atgādināja, ka iepriekš Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) vērtēja finansējuma nepieciešamību Ukrainai 15 miljardu ASV dolāru apmērā, un pašreiz ES strādā ar potenciālajiem šīs palīdzības sniedzējiem, proti, SVF, ASV, Pasaules Banku, lai nodrošinātu konkrēto finansējuma apjomu.

Eiropas Komisijas viceprezidents atzina, ka tiek skatīta iespēja arī no ES un dalībvalstu puses nodrošināt vēl papildu līdzekļus palīdzības sniegšanai klāt jau esošajiem 1,8 miljardiem eiro.

Kā ziņots, arī Latvijas finanšu ministrs, patlaban ECOFIN prezidents Jānis Reirs (V), pēc ECOFIN sēdes teica, ka ar ES ministriem šodien diskutēts par finansiālās palīdzības sniegšanu Ukrainai.

Ģeopolitiskie notikumi apliecina, ka ES ir jāspēj sniegt steidzama palīdzība, jo tas skar gan Ukrainas iedzīvotājus, gan visas ES pilsoņu drošību un kārtību, sacīja Latvijas finanšu ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. porošenko stāstija ka zaudejis pusi no kara aviācijas flotes, vajag ar steigu naudu lai atjaumotu un kariņš vares turpinaties ar jaunu sparu

Draugiem Facebook Twitter Google+