×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
16. decembris, 2015
Drukāt

EK pieprasa Itālijai pielietot spēku, lai noņemtu pirkstu nospiedumus visiem imigrantiem (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Eiropas Komisija (EK) otrdien pieprasīja Itālijai pielietot spēku, ja tas ir nepieciešams, lai noņemtu pirkstu nospiedumus visiem imigrantiem, kas ierodas valstī.

Itālijai ir jāattīsta “spēcīgāka juridiskā bāze”, lai varētu “pielietot spēku pirkstu nospiedumu noņemšanai un lai iekļautu nosacījumus to imigrantu ilgākai aizturēšanai, kas pretojas pirkstu nospiedumu noņemšanai”, teikts EK paziņojumā.

“Mērķis par pirkstu nospiedumu noņemšanu ieceļojošajiem imigrantiem 100% līmenī ir jāsasniedz bez kavēšanās,” uzsvēra EK.

EK šonedēļ sāka juridisku procedūru pret Horvātiju, Grieķiju un Itāliju, jo šīs valstis, imigrantiem sākotnēji ierodoties bloka teritorijā, nav veikušas visu imigrantu reģistrāciju datu bāzē “Eurodac”.

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, kopumā ieradušies jau vairāk nekā 924 000 nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt Itālijā vai Grieķijā – pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ak, Kungs, nu kaa taa driikst, pielietot speeku pret nabaga nobumbotajiem un izmisumaa iedziitajiem beegljukiem! Shitaads barbarismis! Trakaak kaa viduslaikos, tad nevienam beegonim nenjeema ne pirstu ne dibena nospiedumus. Kauns Juerepai pa visu gjiimi.

  2. lai noņemtu nospiedumus, vispirms ir jānoķer ! 🙂

  3. Kāpēc itāliem ir jādara tas, ko Vācija un Merkele veicinājusi? Laikam darbojas arī princips, kur reģistrē – tur jāpaliek…

Draugiem Facebook Twitter Google+